کاهش ۱.۸ درصدی نرخ بیکاری در مازندران

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: نرخ بیکاری استان از ۸.۷ درصد بهار سال گذشته به ۶.۹ در بهار امسال رسیده که کاهش ۱.۸ درصدی را نشان می‌دهد.
علی باقری اظهار کرد: مجموعه دولت سیزدهم در استان مازندران با تلاش‌های بی‌وقفه خود توانسته است در راستای رشد اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار، کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی گام بزرگی بردارد.
وی تصریح کرد: نرخ بیکاری استان مازندران از ۸.۷ درصد بهار سال گذشته به ۶.۹ در بهار امسال رسیده که کاهش ۱.۸ درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی استان در بهار سال گذشته ۴۴.۹ درصد بوده که در بهار امسال به ۴۶.۱ درصد رسیده است.
باقری تصریح کرد: این آمار نتیجه بهبود فضای کسب و کار و تسهیل صدور مجوز و رشد اقتصادی و بهبود وضعیت اشتغال در استان است.
وی احیای تعاونی‌های راکد، حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک و پرداخت تسهیلات به طرح‌های مشاغل خانگی و بنگاه‌های اقتصادی را از دلایل اصلی کاهش نرخ بیکاری در این استان عنوان کرد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از بلاغ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان کرد: یکی از راهکارهای تحقق شعار سال، توجه بیشتر به رفع مشکلات فراروی واحدهای تولیدی و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران است.

1402/4/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :