کشت مکانیزه ۱۳۸ هزار هکتار شالیزار در مازندران

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران: تاکنون کشت مکانیزه برنج در ۱۳۶ هزار هکتار اراضی شالیزاری استان انجام شد.
احسان عباسپور با اشاره به اینکه تاکنون ۲۱۰ هزار و ۱۵۰ هکتار اراضی شالیزاری استان مازندران شخم و شیار و ۲۱۰ هزار هکتار خزانه‌گیری شد، اظهار کرد: کشت مکانیزه برنج در ۱۳۶ هزار و ۶۰۰ هکتار شالیزار استان انجام شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه ۱۷۸ بانک نشاء برنج در استان فعالیت دارند، افزود: تاکنون کشت برنج در ۲۰۹ هزار و ۶۸۹ هکتار شالیزار استان انجام شد که ۱۳۶ هزار و ۶۰۰ هکتار آن به صورت مکانیزه و ۷۱ هزار و ۸۹ هکتار به روش سنتی بود.
وی با اشاره به سطح سبز ۲۰۹ هزار و ۶۸۹ هکتار اراضی شالیزاری استان، اضافه کرد: تاکنون کشت ارقام محلی برنج در ۱۸۴ هزار و ۳۱۵ هکتار و ارقام پرمحصول در ۲۵ هزار و ۳۷۴ هکتار شالیزار استان انجام شد.
عباسپور با بیان اینکه در حال حاضر بیمه زراعت برنج در ۱۱ هزار و ۷۵۰ هکتار اراضی شالیزاری استان انجام شد، تصریح کرد: ۱۰ هزار و ۴۸۵ تن بذر برنج گواهی شده برنج، اصلاح شده و خودمصرفی و ۹۲ هزار و ۹۳۶ تن کود مصرفی به کشاورزان استان توزیع و ۲۷۶ مورد آزمون خاک نیز انجام شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، وی سطح ذخیره سازی آب سد‌های استان را ۱۳۹ میلیون مترمکعب و آببندان‌ها را ۲۰۷ میلیون مترمکعب اعلام کرد.

1402/3/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :