بیمه سلامت ۳۱ میلیارد ریال برای درمان زوج‌های نابارور مازندران پرداخت کرد


مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: بیمه سلامت ۳۱ میلیارد ریال برای درمان زوج‌های نابارور مازندران پرداخت کرد.
محمدرضا میرزایی از حمایت مراکز درمان ناباروری خبر داد و با بیان اینکه مازندران از اولویت‌های بیمه سلامت کشور در بحث درمان ناباروری است، اظهار داشت: مازندران و گیلان کم‌ترین نرخ رشد باروری را دارند و افزایش نرخ باروری همکاری نظام سلامت، بیمه‌ها، بانک‌ها و …را می‌طلبد تا خدمات در حوزه باروری را افزایش دهیم.
وی بیمه رایگان برای مادران نازا را از دیگر اقدامات و خدمات زوج های نابارور برشمرد و تصریح کرد:پارسال هزینه هزار و 100 زوج نابارور معادل 31 میلیارد ریال پرداخت شد و باید تلاش کنیم تا نرخ باروری افزایش یابد.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران تصریح کرد: 90‌ درصد تعرفه بیمارستان‌های دولتی را تقبل می‌کنیم و ترغیب جوانان بر فرزندپروری از اولویت‌های نظام سلامت است.
میرزایی گفت: 15 تا 20 درصد زوج‌های کشور نازا هستند و در مازندران نیز برای حمایت از زوج‌های نابارور در سال 1400 تنها یک مرکز ناباروری داشتیم و در سال 1401 این تعداد به 7 مرکز رسید و قرارداد یک مرکز خصوصی مادر در درمان نازایی تا خرداد ماه منعقد می‌شود.
وی همچنین از مهلت بیماران صعب العلاج برای ثبت پرونده خود به منظور دریافت بخشی از هزینه های درمانی خبر داد و با بیان اینکه برنامه های موثر در درمان بیماران صعب‌العلاج اجرا می شود اظهار کرد:107نوع بیماری تحت پوشش صندوق صعب العلاج قرارردارند و پارسال از 40 هزار بیمار خاص و نادر در مازندران 10 هزار نفر در سامانه بیماران صعب العلاج نام نویسی کردند.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با تاکید بر اینکه 75 درصد این افراد نشان دار شدند و تا سقف پنجاه میلیون تومان هزینه درمانی به بیماران صعب العلاج پرداخت شد خاطرنشان کرد:24میلیارد تومان هزینه درمانی تاکنون به بیماران خاص پرداخت شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از تسنیم، میرزایی در ادامه بیان کرد: پرونده 3هزار و 500 بیمار مورد بررسی قرار گرفت و تا 15 خرداد بیماران صعب العلاج فرصت دارند لیستی از هزینه های خود و اسناد دارویی و درمانی را ارائه کنند تا رسیدگی لازم برای پرداخت هزینه های درمانی صورت بگیرد.

1402/2/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :