مازندران همچنان نیازمند به گروه‌های خونی نوع منفی

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: استان نیاز به گروه‌های خونی نوع منفی دارد و شهروندان با دادن خون یاری گر بیماران تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و دیالیزی استان باشند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، عبدالله محمدی فیروزجایی در بازدید از بخش تالاسمی بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان آمل گفت: حدود ۱۴ هزار بیمار خاص شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و دیالیزی در استان وجود دارند که به تزریق خون نیاز دارند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی هستند.
وی با اشاره به اینکه برخی از این بیماران به خون تازه نیاز دارند، افزود: حدود ۴۰ درصد خون‌های اهدایی شهروندان مازندانی مورد استفاده بیماران تالاسمی قرار می‌گیرد.
مدیرکل انتقال خون مازندران اظهار داشت: تزریق خون تازه به بیماران تالاسمی از جمله مواردی است که می‌بایست در این افراد رعایت شود به همین دلیل حضور مستمر اهداکنندگان خون در پایگاه‌های خونگیری می‌تواند در رفع دغدغه این بیماران تاثیرگذار باشد
محمدی فیروزجایی با اشاره به اینکه مازندران دومین استان دارای بیشترین تعداد بیماران تالاسمی درکشور است، افزود: بیمارستان امام خمینی ساری و امام رضا (ع) آمل بیشترین تعداد بیماران تالاسمی دریافت کننده خون دراستان هستند.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر وضعیت ذخیره خون دراستان خوب و رضایت بخش است، ادامه داد: خوشبختانه بیمارستان‌ها ومراکز دریافت خون برای بیماران تالاسمی ارتباط خوبی با پایگاه‌های انتقال خون درشهر‌های استان دارند وکمبود فرآورده‌های خوبی برای این بیماران وجود ندارد.
مدیرکل انتقال خون مازندران ادامه داد: به علت دریافت مستمر خون از سوی بیماران تالاسمی، دیالیزی، هموفیلی، سرطانی وحتی تصادفی‌ها درسطح استان، انتظار هست که شهروندان نوع دوست مازندرانی اهدای مستمر خون خود را نیز انجام دهند.
محمدی فیروزجایی تاکید کرد: خونی با توجه به وضعیت گردشگر پذیربودن مازندران همچنان به گروه‌های خونی به نوع منفی نیاز است.

1402/2/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :