کودکان مازندرانی در معرض تهدید بیماری های گوارشی و ریوی

رییس نظام پزشکی شهرستان آمل:
کودکان مازندرانی در معرض تهدید بیماری های گوارشی و ریوی
رئیس نظام پزشکی شهرستان آمل و یکی از متخصصان حوزه نوزادان، گفت: وجود بیماری‌های گوارشی و ویروس ریوی کودکان در مازندران وجود دارد، که در صورت جدی نگرفتن خانواده‌ها می‌تواند برای کودکان به تهدید جدی تبدیل شود.
به گزارش صبح آمل و به نقل از ایسنا”امیر بهاری” در حاشیه همایش دو روزه بیماری‌های کودکان که با حضور پزشکان متخصص از بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل در بیمارستان شمال آمل برگزار شد،اظهار کرد: در۶ ماه گذشته پیک‌های مختلفی از بیماری‌های ویروسی در سطح مازندران وجود داشت که خوشبختانه اکنون درمرحله کنترل کامل قرار دارد.
وی علت اصلی شیوع برخی بیماری‌های ویروسی را ناشی از برداشتن برخی محدودیت‌های کرونایی در سطح جامعه واماکن عمومی اعلام کرد و ادامه داد: این وضعیت باعث شده تا کودکان و نوزادنی که در محیط‌های بسته واماکن عمومی و پرجمعیت حاضر می‌شوند، بیشتر در معرض تهدید انواع ویروس‌ها باشند.
رئیس نظام پزشکی آمل اضافه کرد: البته بازگشایی مدرسه‌ها پس از کاهشی شدن کرونا هم درمقطعی باعث افزایش برخی ویروس‌های گوارشی درکودکان شده بود.
بهاری اظهار کرد: در زمان کرونا و اعمال محدودیت‌هایی که وجود داشت افراد به خصوص کودکان و نوجوانان در قرنطینه‌های خانگی حضور داشتند، گزارشی از فراگیری بیماری‌های ویروسی در این سنین وجود نداشت.
وی اضافه کرد: بهترین راهکار پیشگیرانه از ابتلا کودکان و نوزادان به بیماری‌های مشکوک ویروسی و گوارشی، دور کردن افراد از تجمع‌های پرخطر و ریسک است.
رئیس نظام پزشکی آمل همچنین به اهداف برگزاری همایش دو روزه متخصصان مرتبط با بیماری کودکان که از سوی نظام پزشکی آمل و با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی بابل و مازندران و انجمن کودکان استان در بیمارستان شمال آمل برگزار شد، گفت: یکی از رسالت‌های سازمان نظام پزشکی، افزایش و مهارت حرفه‌ای شاغلان حوزه‌های مختلف پزشکی است.

1401/12/13

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :