اردوی جهادی با هدف ساماندهی و رفع فقر در محلات برگزار می شود

رییس بهزیستی شهرستان آمل:
اردوی جهادی با هدف ساماندهی و رفع فقر در محلات برگزار می شود
به همت بخش بهزیستی شهرستان آمل و با حضور رییس و کارشناسان این اداره و همکاری دهیاری و شورای اسلامی، دوازدهمین اردوی شهدای بهزیستی در راستای افزایش و ارتقای سطح آگاهی افراد، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با محوریت اعتیاد و بیماری ایدز، ارائه خدمات بینایی سنجی ویژه کودکان ۳-۶ سال به صورت رایگان و همچنین بازدید از منزل توانخواهان تحت حمایت و اهدای بسته معیشتی در روستای هلی کتی بخش مرکزی آمل برگزار گردید.
رئیس بهزیستی شهرستان آمل گفت: با توجه به اینکه بهزیستی از متولیان سلامت اجتماعی است و با دارابودن نیروهای توانمند و متخصص می تواند گامی مهم در راستای ارتقای کیفیت زندگی و سلامت عمومی داشته باشد، اجرای اردوی جهادی می تواند اقدامی مهم در راستای رسیدن به هدف مذکور باشد لذا اردوهای جهادی با هدف ساماندهی و رفع فقر هر هفته در یک محله به ویژه در سکونتگاه‌های، کلید خورد تا با نگاه و نگرش مشارکتی، مردم محله در تعیین سرنوشت محله خود دخیل شوند و مشکلات و نیازهای آنها در محلات بهتر رفع شود.
به گزارش صبح آمل، دکتر کبری اسفندیاریان با بیان اینکه این اردوی یکروزه جهادی که متشکل از پزشک عمومی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، مشاوره های خانواده و استقرار تیم سیار اورژانس اجتماعی جهت ارائه خدمات به اهالی روستای هلی کتی بود، برگزار شد.
وی افزود: فرهنگ‌سازی، آمادگی برای مبارزه در راه‌ آرمان‌های انقلاب، خدمت‌رسانی فرهنگی، عمرانی، مذهبی، ورزشی، محرومیت‌زدایی و مطالبه‌گری از جمله اهداف این طرح است.
رییس بهزیستی شهرستان آمل تاکید کرد: اجرایی شدن این طرح، مشارکت همه مسئولین در سطح استان را می‌طلبد و شایسته است تا مسئولین با حضور در سکونتگاه‌ها به ارزیابی و درک واقعی از مشکلات مردم بپردازند.
اسفندیاریان تصریح کرد: در ادامه اجرای طرح محله محوری، این اردو با هدف بازدید و دیدار چهره به چهره از توانخواهان روستای هلی کتی و ارزیابی شرایط توانخواهان آن منطقه برگزار شد.
وی با ابراز خرسندی از اجرای این طرح ادامه داد: اجرای طرح غربالگری شنوایی سنجی و بینایی سنجی و برپایی کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و آموزش خانواده در راستای ارتقاء سلامت روان ساکنین محلات و مناطق از دیگر برنامه‌های این اردوی جهادی است.
اسفندیاریان در پایان گفت: این جوانان در اردوهای جهادی از نزدیک مشکلات محرومان را می بینند و در آینده نیز مردم را فراموش نخواهند کرد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :