سکوت و سکون انتظاری مدیران تا انتخاب استاندار!

با گذشت بیش از دوماه از شروع کار دولت سیزدهم و بلاتکلیفی استانداری مازندران که هنوز استاندار مازندران انتخاب نشده است باعث شده عملا هرگونه فعالیت در این استان به خصوص آمل به حال سکوت معنی داری برسد، این تاخیر باعث شده است مدیران فعلی از دولت قبل در این استان همچنان امیدوار اما منتظر در یک بلاتکلیفی از هرگونه فعالیت موثری خودداری کنند تا جائی که این سکون به مدیریت شهری آمل که هیچ ربطی به دولت ندارد نیز تسری پیدا کرده است.

انتظاری که آثار مخرب آن در آمل بیشتر از سکوت آن است.
ظاهراً حجم زیاد فشار به دولت از یکسو از سوی مجمع نمایندگان مازندران مازندران و از سوی دیگر صاحبان نام و صاحب نفوذ باعث شده است فعلا انتخاب استاندار مازندران از اولیت خارج شود.
برنامه های که برای استان مازندران از سوی دولت سیزدهم تدارک دیده شده است به خصوص بحث منطقه آزاد که قطعا در این دولت اجرائی شدن آن پیش بینی می شود باعث شده حساسیت ها در این استان بیشتر شود.
جالب اینکه فرماندار محترم ویژه آمل نیز در این آخر کاری نیز به فکر نمایش هایی از خود دست زده که امیدوار است با هر نوع تغییر و تحولی این تغییرات در آمل با تعویض فرماندار شکل نخواهد بود.
هرچند تلاش های نماینده مردم آمل قابل دفاع است، اما به صورت کاملا طبیعی اقدامات عمرانی این شهر به تعویق افتاده است چرا که بلاتکلیفی مدیران انگیزه ادامه اقدامات عمرانی را از آنها سلب کرده است.
تراژدی جاده هراز چهار بانده شدن آن متوقف و یا بسیار کند شده است، راه جایگزین چلاو و برای حل معضل ترافیک های این منطقه که به راحتی قابل زیر ترافیک بردن است متوقف و با هدفی نامعلوم مسکوت گذاشته شده است پل میدان هزار سنگر همچنان لاکپشت وار در سکوت است و زیر بار نرفته است. مشکل زباله که به یک طنز تلخ در آمل تبدیل شده است فقط هر کسی می آید و می رود از آن حرف می زند و اجراء آن مسکوت و در هاله ای از ابهام قرار دارد.
نه کسی مورد بازخواست قرار می گیرد و نه کسی از بابت این اهمال کاری ها به میز محاکمه کشیده می شود و پروژه هایی که شاید بیش از یک دهه و دو دهه فقط از آن حرف زده شده و در عمل شاهد اراده ای برای انجام و اتمام آن وجود ندارد.
حالا در کنار تمامی این اقدامات که مستقیما به دولت مربوط می شود مدیریت شهری دچار یک سکوت شده است، شهردار منتخب آمل پرانرژی و پرانگیزه و با پرکاری بر کرسی شهرداری نشست اما او هم با سکوت شورا نشینان آمل ترجیح به سکوت داد شورائی که به افکار عمومی ظاهراً اعتقادی ندارد و رسانه را به عنوان یار خود قبول ندارد و رابطه سردی را با رسانه ها ایجاد کرده است.
در هر حال این سکوت و انتظار برای تغییرات به نفع شهر نیست و حالا ایفای نقش نماینده شهرمان مهم است که هر چه سریعتر تکلیف روشن شود.
افشین لاریجانی
28مهر1400

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :