سرمایه گذاری ۸۱ هزار میلیارد تومانی برای رشد اقتصادی مازندران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران از سرمایه گذاری ۸۱ هزار میلیارد تومانی برای رشد اقتصادی در استان خبر داد.
فرج الله فتح الله با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۸۱ هزار میلیارد تومانی سال قبل در استان گفت: با این میزان رشد اقتصادی استان به بیش از ۴ درصد رسیده است.
وی از تدوین برنامه رشد اقتصادی در استان خبر داد و افزود: برنامه با محوریت سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان تهیه شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با عنوان اینکه در این برنامه شاخص‌های اصلی تولید، صادرات و اشتغال مورد توجه جدی قرار گرفته است، گفت: هدف گذاری رشد اقتصادی در سال جاری ۸ درصد پیش بینی شده است.
فتح الله پور با بیان اینکه امسال سال اول برنامه هفتم توسعه اقتصادی به شمار می‌رود، گفت: پیشرفت اقتصادی توأم با عدالت از محورهای این برنامه است.
وی با بیان اینکه در سال جاری برای اشتغال ۴۹ هزار نفر برنامه‌ریزی شده است، گفت: امیدواریم با رشد صادرات میزان اشتغال ایجاد شده در استان فراتر از این میزان رود.
رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان مازندران با عنوان این برنامه رشد اقتصادی استان به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است، گفت: در برنامه رشد اقتصادی سرمایه‌گذاری و بهره‌وری نیز مورد توجه قرار دارد و در این حوزه‌ها برنامه‌های خوبی پیش بینی شده است.

فتح الله پور از تهیه برنامه‌های عملیاتی در حوزه بهره‌وری خبر داد و گفت: امیدواریم با عملیاتی شدن این برنامه‌ها شاهد تحقق رشد اقتصادی در استان باشیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی پیگیری و ارزیابی سالانه نظام استفاده از ظرفیت‌های بودجه را از دیگر دستاوردها ذکر کرد و گفت: یکی از منابع لازم برای اجرای طرح‌های عمرانی اعتبارات استانی است و علاوه بر این اعتباراتی در قالب منابع ملی، تبصره‌ها، ماده ۵۶ قانون و غیره وجود دارد.

1402/6/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :