اجرای طرح جامع گردشگری بر مبنای ظرفیت‌های محلی

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از اجرای طرح جامع گردشگری بر مبنای ظرفیت‌های محلی استان خبر داد.
صادق برزگر در خصوص طرح جامع گردشگری، با اشاره به اینکه مازندران استانی است که از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری برخوردار است، گفت: اجرای طرح جامع گردشگری یک ضرورت مهم برای این استان است.
وی افزود: اجرای طرح جامع گردشگری در دستور کار اداره‌کل قرار داده شد که اقدامات مطالعاتی و شرح خدمات آن در سال گذشته شروع و عقد قرارداد با گروه گردشگری دانشگاه مازندران بسته شد و فرایند انجام این طرح آغاز گردید.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ادامه داد: انجام طرح جامع گردشگری می‌تواند به عنوان یک سند بالادستی، اساس برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای در استان باشد.
برزگر با بیان اینکه تمامی ابعاد حوزه گردشگری را مورد مطالعه و بررسی قرار خواهیم داد، گفت: بر مبنای اقلیم، فرهنگ، آداب و رسوم استان تمامی فرصت‌ها و ظرفیت‌های که در حوزه گردشگری وجود دارد، مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: به طور کلی رویکرد حاکم در این طرح شناسایی پیشران‌های موثر در حوزه گردشگری است که می‌تواند به توسعه متوازن و عدالت فضایی، مازندران را برساند.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان اینکه بخش‌های مختلفی در این طرح جامع گردشگری مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: تجزیه و تحلیل بازار گردشگری، تدوین راهبرد‌های کلان توسعه گردشگری بر حسب نواحی، ارائه طرح و برنامه‌های عملیاتی توسعه گردشگری، تدوین نظام مدیریت اجرایی جامع، ایجاد بانک اطلاعاتی ظرفیت‌های استان، تهیه نقشه از تمام ظرفیت‌های انسانی و طبیعی، آینده پژوهی برای افق ۲۰ ساله توسعه گردشگری که بسیار حائز اهمیت است در دستور کار قرار دارد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان مازندران، برزگر با توجه به اینکه گردشگری یک حوزه تخصصی است در طرح جامع بر مبنای ظرفیت‌های محلی و ناحیه‌ای دیده خواهد شد.

1402/6/5

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :