شمار غریق در سواحل مازندران ۸۰ درصد کاهش داشت

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، گفت: تعداد غریق در آب‌های ساحلی مازندران امسال در مقایسه با دو سال قبل ۸۰ درصد کاهش داشته است. ‎
روح الله سلگی، با بیان اینکه آمار غریق در آب‌های ساحلی مازندران امسال در مقایسه با پارسال و دو سال گذشته کاهش داشته است، گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد تعداد غریق در دریای خزر امسال در مقایسه با پارسال ۶۵ درصد و در مقایسه با دو سال قبل ۸۰ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: این کاهش در حالی اتفاق افتاده که هم سواحل آزادسازی شده و هم حضور گردشگران بعد از دوران کرونا در مازندران ۲۰ برابر شده است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: در پایان تابستان دو سال قبل ۳ و نیم میلیون گردشگر به مازندران سفر کرده بودند، اما امسال این میزان به ۶۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر گردشگر رسیده است.
سلگی با بیان اینکه حضور گردشگران در مازندران تاکنون ۷ درصد بیشتر از پارسال شده است، افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان تابستان ۷۰ میلیون شب اقامت در مازندران ثبت شود.
وی تصریح کرد: با آزادسازی سواحل و امکان حضور گردشگران در هر نقطه از ساحل تعداد نقاط حادثه خیز نیز افزایش یافت، اما با محوریت جمعیت هلال احمر و هیات نجات غریق تمام امکانات لجستیکی و فردی برای کاهش نجات غریق بکار گرفته شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: بر خلاف گذشته که ناجیان غریق دردریافت حقوق ماهانه خود با مشکل مواجه بودند، امسال همه حقوق و مطالبات ناجیان و حتی بدهی از قبل مانده به ناجیان نیز پرداخت شده است.

1402/5/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :