کاهش فوتی‌های ناشی از حوادث کار درمازندران

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: بر اساس آمار‌ها ؛ فوتی‌های ناشی از حوادث کار در استان طی ۴ ماهه نخست امسال ۴۶ نفرمرد هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ درصد کاهش داشت.
دکتر علی عباسی با بیان اینکه از این موارد ۳۱ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند، افزود: بر اساس آمار‌های موجود؛ در ۴ ماهه امسال سقوط از بلندی با ۱۹ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص داد و اصابت جسم سخت با ۱۰ مورد، سایر موارد با ۹ نفر و برق گرفتگی با ۸ فوتی در رتبه‌های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.
وی تصریح کرد: بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کاردر ۴ ماهه امسال با ۱۷ مورد در خرداد ماه و کمترین آن با ۷ مورد در اردیبهشت ماه ثبت شده است.
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت در ادامه افزود: طی این مدت شهرستان‌های ساری و آمل هر کدام با ۷ و بابل و رامسر هر کدام با ۴ فوتی بیشترین و شهرستان‌های عباس آباد، فریدونکنار و سوادکوه و نور هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.
دکتر علی عباسی به تفکیک سن متوفیان اشاره کرد و گفت: بیشترین سن مربوط به افراد ۴۱ تا ۵۰ سال با ۱۲ فوتی و سنین بیش از ۶۱ سال با ۲ فوتی کمترین آمار طی ۳ ماه گزارش شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مازندران، وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان طی ۴ ماه امسال ۲۶۳ (۲۵۰ مرد و ما بقی زن) مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش داشت.

1402/5/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :