ثبت طلاق در مازندران کاهش یافت

معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه کاهش آسیب های اجتماعی در اولویت برنامه های دولت قرار دارد، ‌گفت:‌ در همین راستا آمار ثبت طلاق در استان کاهش یافته است.
‌روح الله سلگی افزود: با راهبری استانداری و تلاش هماهنگ دستگاه‌های مسئول مازندران در زمینه طلاق از رتبه اول به جایگاه پنجم رسید که نشانه توفیق برنامه های اجرای مدیریت استان است.
وی ادامه داد:‌ رویکرد دولت سیزدهم بر تمرکز مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی این استان برای کنترل آسیب های حوزه اجتماعی است و مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در حوزه آسیب های اجتماعی نیز باید پاسخگو باشند.
معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اهمیت ارائه آموزش های مهارتی در جامعه برای کنترل آسیب های اجتماعی خواستار مشارکت جدی رسانه‌های جمعی در این ارتباط شد.
سلگی با اشاره به نقش مشاوره در مقابله با آسیب های اجتماعی از فعالیت موثر واحدهای مداخله در بحران بهزیستی مازندران تقدیر کرد و افزود: با فعالسازی ۲۱۱مرکز مشاوره رایگان بهزیستی در مازندران میزان شیوع آسیب های اجتماعی بویژه طلاق در استان تحت کنترل قرار گرفت.
وی افزود: بهزیستی با برگزاری جلسات تخصصی مشاوره با خانواده ها وتاثیرگذاری در کاهش اختلافات خانوادگی، مانع افزایش آمار طلاق در استان شده است.
معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه انفعال در حوزه اجتماعی پذیرفتنی نیست اظهار کرد: تدوین اطلس فرهنگی با هدف کنترل و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در مازندران ضرورت دارد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، سلگی افزود: دستگاه‌های آموزش و پرورش، ارشاد اسلامی، جهاد دانشگاهی، دانشگاه های مازندران و علوم پزشکی و ورزش و جوانان در تهیه اطلس فرهنگی باید تلاش کنند.

1402/5/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :