قیمت نان در مازندران افزایش نمی یابد

استاندار مازندران با بیان اینکه محدودیتی در زمینه تولید و توزیع آرد در استان نیست، گفت: قیمت نان تثبیت شده و افزایش نمی یابد.
سید محمود حسینی پور با بیان اینکه هوشمندسازی نان یکی از اقدامات بزرگ دولت به شمار می‌رود، اظهار داشت: با هوشمندسازی مدیریت ارز نان صرفه‌جویی خوبی در بخش مصرف نان صورت گرفت.
وی با بیان اینکه دولت برای اینکه بتواند قیمت نان را استانداردسازی کند، اقداماتی را انجام داده است تا وضعیت نان در کشور در شرایط مطلوبی قرار گیرد، افزود: نان در سبد غذایی همه اقشار جامعه قرار دارداز این رو دولت ۴۰ درصد سوبسید نان را به نانوایان تخصیص داد.
استاندار مازندران با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ گونه افزایش قیمت نان را شاهد نیستیم، گفت: بنا به دستور مسئولین مربوطه در دستگاه‌های مرتبط ارتقای قیمت نان را شاهد نخواهیم بود و نرخ نان تثبیت شده است.
حسینی پور کیفی‌سازی نان را امری مهم ضروری دانست و گفت: از نظر کمیت اقدامات قابل توجهی انجام شد و در حال حاضر مسئولیت توزیع آرد در شهرستان‌ها به عهده فرمانداران قرار گرفته است.
وی با عنوان اینکه با اظهار اینکه در استان مازندران هیچ گونه محدودیتی در زمینه تولید و توزیع آرد نداریم، گفت: قرار نیست شرایطی ایجاد کنیم که باعث بی‌توجهی به توزیع آرد شود.

استاندار مازندران توزیع آرد را مسئله بسیار مهم ذکر کرد و گفت: در گذشته تخلفاتی صورت گرفته بود و نگاه ما بر این است با مدیریت هوشمند مدیریت خوبی در حوزه نان داشته باشیم.
حسینی پور با اشاره به شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت نان گفت: این شایعات معمولاً از طریق فضای مجازی و با اهداف مشخصی صورت می‌گیرد زیرا هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت وجود ندارد و از مردم تقاضا داریم که به این شایعات توجه نکنند زیر هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان نداریم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی با بیانی که در زمینه توسعه آرد کمبودی وجود ندارد، گفت: در استان مازندران ذخایر آرد و گندم به اندازه کافی و بیش از نیاز وجود دارد و بر همین اساس آرد در استان توزیع می‌شود و در حوزه کیفی‌سازی نان باید علاوه بر نظارت به آموزش نیز توجه شود.

1402/5/16

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :