برای سال تحصیلی جدید انجام شد


نام نویسی ۳۷ درصد دانش آموزان مازندرانی تاکنون
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جریان بازدید هفتگی خود از مدارس استان امروز در قائم شهر، ساماندهی نیروی انسانی، تجهیز مدارس، نام نویسی دانش آموزان و توزیع کتب درسی را از شاخص‌های طرح مهر برای آماده سازی مدارس اعلام کرد.
کمالی، با اشاره به ضرورت اجرای شیوه نامه ثبت نام در مدارس، محدوده جغرافیایی و وضعیت معدل وهدایت تحصیلی را مولفه‌های اصلی ثبت نام دانش آموزان درمدارس اعلام کرد و گفت: با توجه به اعمال عدالت آموزشی درسایر مدارس، خانواده‌ها درمدارس محدوده محل سکونت خود نسبت به ثبت نام فرزندان دانش آموزشان اقدام کنند.
وی دستیابی آموزش و پرورش به نیروی انسانی در تراز مطلوب رااز اهداف راهبردی نظام تعلیم وتربیت نام بردو افزود: حدود هزار و ۲۰۰ معلم جدید امسال در مقاطع ابتدایی و متوسطه وارد کلاس‌های درس مدارس استان می‌شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تهیه و توزیع کتب درسی دانش آمووزان رادیگر برنامه‌های طرح مهر در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: مازندران با ثبت ۹۷ درصد سفارش کتب درسی میان پایه تحصیلی رتبه نخست را درکشور کسب کرد.
کمالی افزود: سه میلیون و ۸۰۰ هزار کتب درسی تحویل استان شد و تاکنون سه میلیون کتاب‌های درسی دانش آموزان ابتدایی ومتوسطه، فنی و حرفه‌ای و کارو دانش و نظری و علوم انسانی توزیع شده و مابقی نیز در حال انجام است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مازندران، وی تصریح کرد: سال تحصیلی جدید با ۵۳۸ هزار دانش آموز و ۲۲ هزار معلم فعال در ۱۷ هزار کلاس درس چهار هزارو ۲۰۰ مدرسه مازندران آغاز می‌شود.

1402/5/10

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :