ضایعات ۲۲۷ هزار تنی محصولات باغی در مازندران

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران میزان ضایعات محصولات باغی را در سال زراعی قبل بیش از ۲۲۷ هزار تن ذکر کرد.
محمد عباس زاده در کارگروه بهبود بهره وری تغذیه دام و طیور استان با بیان اینکه ۷۰ درصد هزینه‌های تولید دام و طیور مربوط به تغذیه و خوراک است، گفت: استفاده از بقایای زراعی، باغی و صنایع تبدیلی در تغذیه دام و طیور ضروری است.
وی افزایش قیمت نهاده‌های دامی، استفاده از بقایای زراعی، باغی و صنایع تبدیلی در تغذیه دام و طیور را ضروری دانست و افزود: استفاده از بقایای زراعی، باغی و صنایع تبدیلی در تغذیه دام و طیور وابستگی به واردات نهاده‌های دامی را کاهش می‌دهد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی در مراحل مختلف از بین می‌رود، گفت: مقدار پسماند و ضایعات محصولات زراعی استان در سال زراعی قبل بیش از ۷۸۳ هزار تن و محصولات باغی ۲۲۷ هزار تن بوده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، عباس زاده با تاکید بر ایجاد زنجیره تأمین و ارزش در بخش تولیدات دامی، گفت: برای استمرار تولید و تأمین امنیت غذایی و کاهش سطح وابستگی به واردات نهاده‌های دام و طیور، استفاده از گیاهان جایگزین برای تولید علوفه با نیاز آبی کم و مقاوم به خشکی جهت استفاده در جیره دام، استفاده بهینه از ضایعات و بقایای کشاورزی در خوراک دام با همکاری و بکارگیری از اساتید دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و صاحبنظران، اتحادیه‌ها و تشکل‌ها و کشت پاییزه گیاهان علوفه‌ای پس از برداشت برنج در اراضی شالیزاری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

1402/5/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :