اجرای بیش از ۸۰۷ پروژه حوزه آب در مازندران


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: در دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به حل مشکلات حوزه آب بخصوص برای رفع محرومیت روستاهای استان وجود دارد که بیش از ۸۰۷ پروژه با اعتبار ۳۳۰ میلیارد تومانی بخشی از این اقدامات است.
بهزاد برارزاده اظهار کرد: تصفیه خانه آب دراسله برای تامین آب شرب شهر زیراب، بخشی از شهر پل سفید، شیرگاه و روستاهای مسیر با ظرفیت ۱۰۰ لیتر در ثانیه بر اساس نیاز فعلی از رودخانه دراسله ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه در این فاز، اجرای لوله کشی، شیرآلات و اتصالات درون تصفیه خانه، کف سازی درون سوله و ساخت تجهیزات و جایگاه فیلترها و آبراه بکواش، اتاق کلرزنی، اصلاح آبگیر، منهول شیرآلات ورودی، اتصال تصفیه خانه به خط ورودی، اصلاح ورودی آب ته نشینی و تبدیل به لخته سازهیدرولیکی شده است، تصریح کرد: پل لجن روب، تجهیز آزمایشگاه، تکمیل ساختمان آزمایشگاه، مخزن ۲۰ متر مکعبی، ایستگاه پمپاژ همچنین نصب ۴ فقره فیلتر و کلکتورها و شیرآلات، اتصال به مخزن ۵۰۰ متر مکعبی و کلکتور قبل از مخزن، اتصال به خط خروجی تصفیه خانه و نیز بهسازی دو دهنه چشمه و اجرای خط انتقال به طول ۴۲۰۰ متر نیز در دست اجراست.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران اعتبار مورد نیاز برای تکمیل تصفیه خانه را ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای اجرای این طرح که حق مردم منطقه بود مطالبه گری کردیم. با کمک نمایندگان حوزه انتخابیه چندین بار با وزیر و مدیران مربوطه رایزنی شد تا امروز به اجرای صد در صدی رسید.
برارزاده خاطرنشان کرد: البته این اعتبار برای ۲۰۰ روستا تعریف شد و با تلاش مجمع نمایندگان مازندران اعتباری بیش از۴ هزار میلیارد تومان برای رفع محرومیت حوزه آب ۱۲۰۰ روستای استان در نظر گرفته شد که قطعا تخصیص خواهد یافت و امیدواریم بزودی شاهد اجرا و افتتاح پروژه های خوبی در سطح شهرستان سوادکوه باشیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، وی تاکید کرد: وزیر نیرو به صورت ریز و جزء به جزء پیگیر پروژه ها هستند و این موضوع برای ما بسیار مهم است.

1402/4/31

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :