سقوط از بلندی؛ علت اصلی حوادث کار در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی حوادث ناشی از کار در استان گفت: براساس آمارهای موجود در سه ماهه سال‌ جاری سقوط از بلندی با ۱۴ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهد.
علی عباسی گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث کار طی سه ماهه امسال ۳۷ نفر(همگی مرد) هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشت.
وی با بیان اینکه از این موارد ۲۶ نفر متاهل و بقیه مجرد هستند، گفت: براساس آمارهای موجود در سه ماهه سال‌ جاری سقوط از بلندی با ۱۴ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهد و جسم سخت با ۹، برق گرفتگی و سایر هر کدام با ۷ فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: در سه ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۷ مورد در خرداد ماه و کمترین آن با ۷ مورد در اردیبهشت ماه ثبت شده‌ است.
عباسی تصریح کرد: طی این مدت شهرستان‌های ساری با ۶، آمل با ۵ و بابل با ۴فوتی بیشترین و شهرستان‌های عباس‌آباد، فریدونکنار و محمودآباد و نور هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.
وی به تفکیک سن متوفیان، گفت: بیشترین سن مربوط به افراد ۴۱۱ تا ۵۰ سال با ۱۱ فوتی و سنین بیش از ۶۱سال با ۲ فوتی کمترین آمار طی سه ماه گزارش شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران یادآور شد: براساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان طی سه ماه امسال ۱۹۳ مورد شامل ۱۸۴ مرد و بقیه زن مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱درصد افزایش داشت.

1402/4/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :