آغاز نذر خون ویژه ماه محرم در مازندران

‌ مدیرکل انتقال خون مازندران با اعلام این خبر گفت: پویش نذر خون ویژه محرم از امروز در مازندران آغاز شده است و تا پایان ماه محرم ادامه دارد.
دکتر محمدی فیروز جایی با بیان اینکه پویش نذر خون ویژه ماه محرم از امروز در استان آغاز شده است، گفت: همه ۱۲ پایگاه‌های ثابت انتقال خون استان در ماه‌های محرم فعال هستند.
وی افزود: گروه‌های سیار انتقال خون نیز با ۳ دستگاه اتوبوس شب‌ها در مسیر‌های عزدارای مستقر می‌شوند تا سوگواران حسینی بتوانند با اهدای خون، به یاری بیماران نیازمند بشتابند.
مدیرکل انتقال خون مازندران ادامه داد: پایگاه‌های انتقال خون ساری، بابل و آمل در ایام محرم به صورت ویژه در شیفت عصر نیز فعال خواهند بود و سایر پایگاه‌ها طبق روال عادی فعالیت می‌کنند.
دکتر محمدی گفت: چنانچه استقبال مردم از این کار پسندیده مناسب باشد تعداد پایگاه‌هایی که از صبح تا عصر فعالیت می‌کنند افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه آغاز فصل کشاورزی و برداشت برنج میزان اهدای خون در استان را کاهش داده است، افزود: ذخایر خون در مازندران اکنون مناسب است، اما مراکز درمانی و بیماران خاص استان همچنان به فرآورده‌های خونی نیازمند هستند و مردم می‌توانند با اهدای خون در این کار خیر شریک شوند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل انتقال خون مازندران ادامه داد: برای تسریع و تسهیل فرایند اهدای خون سامانه نوبت دهی الکترونیکی فعال است و مردم پس از دریافت نوبت می‌توانند در ساعت تعیین شده بدون معطلی خون اهدا کنند.

1402/4/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :