واگذاری ۸۱ فرزندخواندگی در استان مازندران طی یک سال اخیر

مدیرکل بهزیستی مازندران با اعلام اینکه در یکسال گذشته ۸۱ واگذاری فرزند و فرزندخواندگی در استان انجام شد، گفت: ۱۹ مرکز اورژانس اجتماعی و ۸ پایگاه خدمات اجتماعی در ۵ شهرستان فعال و خدمات ویژه بهزیستی ارائه می‌دهند.
فریبا بریمانی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۵ مرکز مثبت زندگی و ۱۱ مرکز ژنتیک، ۲۲۰ مرکز مشاوره و روانشناختی تحت نظارت بهزیستی استان مازندران فعالیت دارند ،خاطرنشان کرد : ۱۱۳ مرکز کاهش آسیب مصرف مواد مخدر،۲۰۱انجمن و موسسه خیریه غیردولتی و ۱۲۲ مرکز دولتی در حوزه آسیب اجتماعی فعالیت دارند و به جامعه هدف ارائه خدمت می کنند.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ نیز ۷۶۰۰ قطع مستمری مدجویان بهزیستی را داشتیم که ۵۶۰۰ قطع مستمری در ۴ ماهه اول امسال در راستای توانمندسازی این افراد بوده است لذا پرداخت مستمری مددجویان برخط و به صورت ماهیانه پرداخت می شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، این مسئول اضافه کرد: ۱۷.۷۰۰سرپرست خانوار تحت پوشش و به بیش از ۴۹ هزار خانوار توانبخشی ارائه خدمت می نماییم و ۷۱۱ خانواده ۲ قلو، ۷۰۱ خانواده ۳ قلو داریم که ۱۲۰ هزار نفر در این راستا از خدمات مدیریت اجتماعی بهزیستی استان بهره مند شدند.

بریمانی اضافه کرد: همچنین ۸۰ هزار افراد مددجو برای برخورداری از تخفیف آب و برق گاز به ادارات مورد نظر معرفی شدند.

1402/4/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :