لزوم نیازسنجی برای ساخت واحد‌های کشاورزی در مازندران

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران در کارگروه زیربنایی مازندران با بیان اینکه برخی از پرونده‌های مطرح شده در شورای برنامه ریزی استان با شان این شورا سازگاری ندارد، گفت: شورای برنامه ریزی سیاستگذار کلی توسعه استان است و طرح پرونده‌های تکمیل نشده در شورا مناسب نیست و جلوی آن در گارگروه توسعه زیربنایی گرفته خواهد شد.
احمد توکلی با بیان اینکه این کارگروه مهم‌ترین کارگروه پیشرفت و توسعه عمرانی استان است از اعضای این کارگروه خواست تا بحث کارشناسی پرونده‌ها را در کارگروه و ذیل آن در کمیته‌ها با دقت انجام بدهند.
وی ادامه داد: در برخی مناطق استان، تقاضای مردم برای تاسیس شالیکوبی است، اما باید امکان‌سنجی و نیاز سنجی شود که نیاز استان در بخش شالیکوبی چقدر است تا زمین‌های مستعد از بین نرود .
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران گفت: در بخش سورتینگ و کشتارگاه‌ها نیز فکر اساسی شود تا هم نیاز استان رفع گردد و هم اینکه زمین‌های کشاورزی استان حفظ بماند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، توکلی افزود: مازندران باید به استان تولید و صادر کننده تبدیل شود اما باید بگونه‌ای برنامه ریزی گردد تا هر تولیدی که به صلاح استان و طبیعت نیست دائر نشود.
وی ادامه داد: به عنوان مثال، پرورش برخی گونه‌های دامی در توان زیست محیطی استان نیست و با کار کارشناسی پرورش گونه جایگزین پیشنهاد شود.

1402/4/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :