مرگ ۱۶۰ نفر در حوادث رانندگی مازندران


مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: طی سه ماهه نخست امسال ۱۶۰ نفر در حوادث رانندگی مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشت.
دکتر عباسی اظهار داشت: زود: بر اساس آمارها، ۱۲۴ نفر از تلفات ناشی از تصادفات ۳ ماهه نخست امسال را مردان و ما بقی را زنان تشکیل داده اند.
این مسئول با اعلام اینکه بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب در شهرستان‌های ساری با ۲۵، بابل و آمل هر کدام با ۲۰ فوتی و شهرستان نور با یک فوتی گزارش شده است، اظهار کرد: بیشترین کشته های ناشی از تصادفات در محور برون شهری و راه روستایی اتفاق افتاد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان: از ۱۶۰ کشته تصادفات سه ماهه امسال، ۱۰۹ نفر در حوادث برون شهری و راه روستایی بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۱ درصدی روبرومواجه بودیم.
عباسی اضافه کرد: همچنین ۵۱ نفر در حوادث درون شهری اتفاق افتاد که نسبت به مدت مشابه صال قبل با افزایش ۳۹درصدی مواجه بودیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، وی با اعلام اینکه ۳هزارو ۶۱۰ نفر در سه ماهه امسال به علت مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد رشد را نشان می دهد، تصریح کرد: رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی و نشانه فرهنگ بالای یک جامعه محسوب می‌شود.
این مسئول اضافه کرد: لازم است برای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی توجه شود و دستگاه‌های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم فعالیت کنند.

1402/4/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :