سیاه پوش شدن مازندران برای عزاداری محرم با اجرای طرح علمداران خدمت


سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران گفت: با اجرای طرح علمداران خدمت، استان مازندران برای عزاداری محرم و صفر مهیا می‌شود.
احمد توکلی در آغاز رزمایش علمداران خدمت در شهر نکا با بیان اینکه این رزمایش در راستای آماده سازی شهر‌های استان برای برپایی عزای سید و سالار شهیدان آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش در ماه محرم و صفر اجرایی می‌شود، گفت: این رزمایش با پیشتازی شهر نکا آغاز شده است.
وی از سیاه‌پوش شدن شهر‌های استان مازندران با اجرای رزمایش علمداران ولایت توسط شهرداری‌های استان خبر داد و افزود: از همه شهرداران انتظار می‌رود تا برای نصب المان ویژه ماه محرم و صفر در سطح شهر به ویژه در ورودی و خروجی اقدام کنند و به ویژه در اماکن پر تردد سطح شهر به نصب پرچم‌های منقوش به اشعار خاص این دو ماه اقدام کنند.
سرپرست معاونت عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه سیاه پوش شدن مساجد، حسینیه و اماکن مذهبی، غبارروبی، پاکسازی و نظافت مسیر‌های منتهی به اماکن برپایی مراسمات از دیگر برنامه‌های طرح علمداران خدمت است، یادآورشد: مشکلات روشنایی و لکه گیری آسفالت مسیر حرکت کاروان عزاداری و منتهی به محل مراسمات نیز از الویت برنامه‌های این رزمایش در سطح شهر‌های استان مازندران است.
توکلی تکریم شعائر دینی و زنده نگه داشتن مراسمات محرم به عنوان بزرگترین عامل همبستگی شیعیان جهان اسلام را خواستار شد و تصریح کرد: به برکت خون شهدای مدافع حرم که برگرفته از قیام سرخ کربلا می‌باشد، انقلاب و نظام اسلامی محکم ایستاده است و آماده سازی شهر و روستا‌ها جهت برپایی مراسمات اینچنینی توسط هیات‌های مذهبی و مردمی، کمترین کاری است که مسئولین می‌توانند انجام بدهند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مازندران، وی با قدردانی از موسی خلیلی شهردار نکا در پیشتازی اجزای رزمایش علمداران خدمت؛ خاطرنشان کرد: شهرداران شهر‌های استان مکلف هستند تا با بسیج همه امکانات، تجهیزات، ادوات، ماشین آلات و نیروی انسانی شهر را در بهترین شکل برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم عزاداری محرم و صفر توسط مردم آماده نمایند.

1402/4/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :