واردات بی‌رویه برنج به کشاورزان مازندران ضربه زد

استاندار مازندران با بیان اینکه واردات بی‌رویه برنج به کشاورزان مازندران ضربه زد، گفت: در سال گذشته تولید افزایش یافته بود اما واردات برنج به امر تولید ضربه زده بود.
سیدمحمود حسینی‌پور در بازدید وزیر جهاد کشاورزی از محصولات غذایی استان در شرکت تولیدی مرغ ساوانا در گلوگاه با بیان اینکه استان مازندران مقام نخست تولید غذایی کشور را دارد، اظهار داشت: خدمت اصلی مردم استان مازندران کشاورزی است و مردم به تولید اهمیت ویژه‌ای می‌‌دهند.
وی تصریح کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در جایی که تولید داخلی هست نباید واردات صورت گیرد به ویژه در مورد محصول برنج که کشاورزان ما اهتمام خوبی در تولید این محصول ورزیدند و مردم اینجا ترجیح دادند زمین کشاورزی را حفظ و امر تولید را داشته باشند.
استاندار مازندران با بیان اینکه مردم همانطور که در امر تولید اقدام می‌کنند توقع دارند در بحث خرید محصولات توجه بیشتری به آنها شود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته تولید افزایش یافته بود اما واردات برنج به امر تولید ضربه زده بود.
حسینی‌پور باتوجه به تولید مرغ در استان اظهار داشت: تولید مرغ ساوانا نمونه در کشور ندارد و این آمادگی برای تولید به منظور بی‌نیازی از واردات را دارد اما نیازمند حمایت است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از تسنیم، وی تصریح کرد: هر چه در توسعه کشاورزی و توسعه محصولات کشاورزی توجه بیشتری داشته باشیم این باور وجود دارد که مازندران در خط مقدم است تا بر اساس راهبردهای در نظر گرفته شده حرکت کنند.

1402/4/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :