خوشه دهی ۹ هزار هکتار شالیزار محمودآباد

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از خوشه دهی ارقام محلی برنج در ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین شالیزاری این شهرستان تاکنون خبر داد.
محمد هادی‌زاده از خوشه دهی ارقام محلی برنج در ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین شالیزاری این شهرستان تاکنون خبر داد و گفت: تاکنون مبارزه مکانیکی با علف‌های هرز با انجام عملیات وجین دستی در ۱۷ هزار و ۲۸۵ هکتار مزارع شالیزاری این شهرستان صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه ۱۷ هزار و ۵۴۵ هکتار اراضی زراعی شهرستان محمودآباد به کشت برنج اختصاص یافت، گفت: وضعیت سبز مزارع شالیزاری این شهرستان مطلوب است.
مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با اشاره به مبارزه با بلاست برگ در ۶۸۵ هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان، افزود: مبارزه بیولوژیک با کرم ساقه خوار در نسل دوم در ۵۰۰ هکتار و مبارزه شیمیایی نیز در نسل دوم در هزار و ۱۲۵ هکتار شالیزار انجام شد.
هادی‌زاده با اشاره به آبیاری تناوبی اراضی شالیزاری این شهرستان، تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی برای مصرف بهینه آب در زراعت برنج، ضروریست آبیاری تناوبی جایگزین آبیاری غرقابی دائم که راندمان پایینی دارد، شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مازندران، هادی زاده ادامه داد: تهویه خاک و خارج کردن گاز‌های سمی، صرفه جویی در میزان آب مصرفی، کاهش مشکلات ناشی از عدم زهکشی و افزایش عملکرد از مزایای آبیاری تناوبی است.

1402/4/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :