۹۳ عنوان دارو و ۵۴ قلم تجهیزات درمان ناباروری زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارد

معاون بیمه سلامت مازندران با اعلام اینکه اداره کل بیمه سلامت استان ۹۳ قلم دارو و ۵۴ قلم تجهیزات درمانی مادران نابارور را زیر پوشش بیمه ای خود دارد، گفت: بیمارستان‌های خصوصی و دولتی که برای امر زایمان خانم‌ها خدمات می‌دهند مراجعه کنندگان می‌توانند از خدمات بیمه سلامت در قالب تعرفه دولتی بهره‌مند شوند.
دکتر دژکام، اظهار کرد: یکی از اهداف اداره کل بیمه سلامت طرح درمان زوجین نابارور است که در این راستا حمایت مالی و کاهش پرداخت از جیب بیماران مورد توجه بیمه سلامت قرار دارد.
وی با اعلام اینکه چهار خدمت از خدمات اصلی است که بیماران می تواند هر چهار خدمت را سه بار در سال از طریق ۶ مرکز درمانی در استان بگیرند، افزود: مراجعه کنندگان با ارائه اسناد به مراکز ۲۰ گانه در شهرستان‌ها تحویل و هزینه ها را تا ۹۰ درصد از تعرفه های دولتی دریافت کنند.
معاون بیمه سلامت مازندران تصریح کرد: سال گذشته با توجه به قراردادی که با مراکز دولتی و خصوصی داشتیم بیش از ۱۲۰۰ نفر از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند.
این مسئول اضافه کرد: در واقع اعتبار بیش از یک میلیارد تومانی را بیمه سلامت برای زوجین هزینه کرده است که توانستند از خدمات خوبی بهره مند شوند.
دژکام با بیان اینکه بیمه سلامت در بخش درمان ناباروری مشاوره درمانی و خدمت مستقیم به بیماران ارائه می‌دهد، خاطرنشان کرد: و به همین منظور میز خدمتی هم در اداره کل و مراکز ۲۰ گانه شهرستانی تعریف شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، به گفته وی، پوشش بیمه سلامت ۷۰ درصد در بخش سرپایی و ۹۰ درصد در بخش بستری است و بیماران با اطمیمنان خاطر می‌توانند بهترین بارداری و زایمان را داشته باشند.

1402/4/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :