هدیه سند زمین رایگان به والدین با تولد فرزند سوم در محل بیمارستان اهدا شود


استاندار مازندران با اظهار اینکه توجه به جوانی جمعیت به عنوان مهمترین رویکرد دولت سیزدهم در استان به صورت مضاعف مورد توجه قرار گرفته است، گفت: همسو با این رویکرد از این پس هدیه سند زمین رایگان به خانواده هایی که فرزند سومشان بدنیا بیاید، در محل بیمارستان اهدا شود.
سید محمود حسینی پور در همایش جوانی جمعیت و آیین واگذاری ۱۵۴ قطعه زمین به خانواده های مشمول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت افزود: مشوق های قانونی جوانی جمعیت در استان به عنوان یک مقوله مهم فرهنگی و اجتماعی باید به صورت مضاعف مورد توجه و عملیاتی شود.
وی با بیان این که مشکلات فرهنگی عامل اصلی پیری جمعیت و کاهش نرخ موالید در مازندران است، اظهار داشت: امروز طبق بررسی های صورت گرفته، عامل کاهش جمعیت و ازدواج و افزایش طلاق ناشی از مسایل فرهنگی است.
استاندار مازندران گفت: از دیر باز این استان مورد توجه خوش نشین و ویلا داران بوده است که از طبقه اجتماعی بالا جامعه کشور نیز هستند، به طور یقین با حضور این افراد دایمی امروز تاثیرات خلا فرهنگی بر جامعه استان مازندران را شاهد هستیم.
نماینده عالی دولت در مازندران گفت:به همین دلیل مشوق های جوانی جمعیت را باید در مازندران افزایش بدهیم اگرچه قوانین وجود دارد و موضوع واگذاری زمین به خانواده بالای سه فرزند را داریم، اما باید مشوق های بیشتری ارایه بدهیم.
حسینی پور ادامه داد: استانداری مازندران کمیته ویژه پیگیری برخورد با مدیران دولتی و خصوصی که امنیت شغلی زنان باردار را تهدید و با به مخاطره بیاندازد، تشکیل شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، وی تصریح کرد: باید سند آمایش جمعیت ۱۵میلیون برای ۳۰ سال آینده مازندران از اکنون تهیه شود.

1402/4/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :