رکورد مصرف برق در تاریخ صنعت برق استان‌های مازندران و گلستان شکسته شد

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه رکورد بی سابقه مصرف برق در استان‌های مازندران و گلستان امروز ثبت شده است، گفت: بیش از ۵ هزار مگاوات برق امروز مصرف شده است که در طول تاریخ استقرار صنعت برق در استان بی سابقه بوده است.
موسوی تاکامی اظهار داشت: این عدد بسیار بزرگی است و شبکه برق توان کشش این میزان مصرف را ندارد.
وی ادامه داد: هر چند نیروگاه‌ها می‌توانند تولید داشته باشند، ولی این میزان مصرف بی سابقه برق ممکن است عملکرد سیستم‌ها را مختل کند که دوبار این اتفاق افتاد، اما شبکه سریعا بازیابی شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان گفت: اگر این اتفاق بخواهد دوباره تکرار شود و با افزایش دمای هوا مصرف هم افزایش داشته باشد احتمال خاموشی گسترده نیز وجود دارد.
موسوی تاکامی با بیان اینکه مردادماه معمولا مصادف با اوج مصرف برق بود، افزود: پیش بینی می‌شود مصرف برق در مرداد ماه تا ۱۰ درصد مقدار فعلی نیز افزایش پیدا کند.
وی افزود: با توجه به گرمای هوا از ابتدای مرداد تا ۱۵ مرداد شرایط بحرانی است و برای تامین برق پایدار باید آماده باشیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، موسوی با بیان اینکه هیچگونه خاموشی برنامه ریزی شده تاکنون در استان اعمال نشده است، ادامه داد: به طور مثال یکی از پست‌های برق امروز در ساری دچار مشکل شد که ربطی به تامین برق نداشت و ناشی از مشکلات فنی بود.

1402/4/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :