بازداشت کلاهبردار رادیویی از ۱۰۷ شهروند مازندرانی

رئیس پلیس فتا مازندران با اعلام این خبر گفت: فردی که با وعده برنده خوش شانس در مسابقات رادیویی از ۱۰۷ هموطن در سراسر کشور کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.
سرهنگ سامع خورشاد اظهار داشت: یکی از شهروندان به این پلیس مراجعه و مدعی شد شخصی با وی تماس گرفته و خود را مجری رادیو صبا معرفی کرده و گفته شما برنده ویژه برنامه هستید و پس از چند دقیقه صحبت طولانی با دریافت کد‌هایی از گوشی بنده حسابم را به سرقت برده است.
وی افزود: مجرم با استفاده از ترفند‌های زیرکانه مالباختگان را متقاعد کردند که جهت دریافت جایزه خود کد‌های مختلفی را که از طریق پیامک برای وی ارسال شده از پشت تلفن به او اعلام کند، شاکی با یک غفلت ساده در نهایت متوجه سرقت تمامی موجودی حساب‌های بانکی خود می‌شوند.
رئیس پلیس فتا مازندران ادامه داد: با جمع‌آوری ادله دیجیتال متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با دستور مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا استان منتقل شد.
سرهنگ خورشاد تصریح کرد: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شده با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به برداشت غیرمجاز از حساب ۱۰۷ هموطن از سراسر کشور اعتراف کرد.
وی ادامه داد: مبالغ کلاهبرداری شده تا این لحظه ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده، که متهم کل این مبلغ را به صورت گسترده در حوزه خرید و فروش طلا و سکه داشته است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مازندران، رئیس پلیس فتا مازندران ضمن هشدار درخصوص تماس‌هایی با مضمون برنده شده‌اید به کاربران فضای سایبر، گفت: هرگز اطلاعات حساس و مهم خود را از جمله اطلاعات مربوط به حساب و کارت بانکی و کد‌های احراز هویت و کد‌های ارسالی از طریق پیامک را در اختیار افراد غیر قرار ندهید، زیرا در کلاهبرداری‌های اینترنتی، حفظ اطلاعات شخصی از مهمترین مسئولیت‌های شهروندی می‌باشد و تبعات قانونی هر گونه سوء‌استفاده از اطلاعات هویتی افراد به عهده خود فرد است.

1402/4/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :