دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛ جوان‌ترین دانشگاه برتر در رتبه بندی جهانی تایمز

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه اعتبار سنجی علمی در نظام های رتبه بندی جهانی گفت: رتبه بندی تایمز، جامع ترین نظام رتبه بندی در ارزیابی دانشگاه‌های جهان است و دانشگاه های جوان با طول عمر ۵۰ سال و بالای ۸۰ سال و دانشگاه‌های تاثیرگذار را رتبه بندی می‌کند.
دکتر عسگرآقایی اظهار کرد: این رتبه بندی در شاخص های پژوهش، آموزش، استنادات مقالات و درآمد صنعتی مورد ارزیابی انجام می شود.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مازندران موفق شده تا با گامهایی رو به رشد در رتبه بندی دانشگاه های آسیا رتبه ۶۵ را کسب نماید، در حالی که این رتبه در سال گذشته ۶۸ بوده است.
مشاور مدیریت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: با تحلیل جایگاه جهانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در رتبه بندی موضوعی تایمز، وضعیت دانشگاه در این رتبه بندی در سال گذشته ۵۰۰-۴۰۱ در سال گذشته بود و امسال به ۴۰۰-۳۰۱ ارتقاء یافت.
به گفته این مسئول، در بخش رتبه بندی تاثیر تایمز، که هدف آن در راستای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل و دارای ۱۷ هدف است، دانشگاه علوم پزشکی مازندران اولین بار در بخش رتبه بندی تاثیر تایمز ورود کرده است و این ظرفیت برای دانشگاه وجود دارد که با دانشگاههای حاشیه دریای خزر تعاملات و ارتباط برقرار کند و سطح روابط منطقه ای و بین المللی را ارتقاء دهد.
دکتر رمضانی مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با اعلام اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران موفق شده در طی ۳ سال اخیر رتبه های رو به رشدی را در رنکینگ های جهانی از آن خود کند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مازندران با همکاری و مشارکت همه همکاران و با نگاهی واقع بینانه به عنوان متولی علم موفقیت های بیشتر در عرصه علم و پژوهش کاربردی کسب کرده و با مشتریان جهانی تعامل بیشتری برقرار نمایند.

1402/4/17

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :