روحانی آملی با ۶ دهه خدمت به عنوان سرباز انقلاب تکریم شد

حجت‌الاسلام علی اصغری یکی از روحانیون مبارز دوران رژیم طاغوت و پیرو خط امام خمینی(ره) پس از ۶ دهه مجاهدت در نشرمعارف دینی، خدمات علمی، فرهنگی و اجتماعی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به عنوان ” سرباز انقلاب ” مورد تکریم قرار گرفت.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری دراین مراسم با اشاره به اینکه شهرستان آمل دارای پیشینه ارزشمند و جایگاه مهمی درحوزه های علمی، رشد و پرورش علما و روحانیون در سده و دهه‌های مختلف تا به امروز داشته است، گفت: وجود نام آورانی همچون آیت الله شیخ محمدتقی آملی، میرزاهاشم آملی، مرحوم آیت‌الله حسن زاده آملی و در حال حاضر آیت الله جوادی آملی و بزرگان صاحب نام دیگری نه تنها در مازندران و ایران، بلکه در جهان اسلام خوش درخشیدند.
حجت الاسلام علی معلمی افزود: استقامت و ممارست برخی از علما و روحانیون برای انجام تبلیغات دینی و نشر معارف اسلامی در قبل از انقلاب اسلامی درسخت ترین شرایط انجام می شد و با این وجود حضور افرادی همچون آقای علی اصغری در همراهی با نهضت امام خمینی(ره) نیز مشارکت مستقیم داشتند، به این سختی ها نیز می افزود.
وی خدمات افراد مبارز و علاقمند به نشرمعارف دینی وعلمی همچون حجت الاسلام اصغری را ارزشمند خواند وگفت: خطرات جانی وحتی تبعیدی در دوران خفقان قبل از انقلاب درکشور وجود داشته است و این افراد این خطرها وسختی ها را به جان خریدند.
نماینده مردم مازندران درمجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم آمل انصافا در تکریم وقدردانی ازخدمات حجت الاسلام علی اصغری کارپسندیده وارزشمندی انجام دادند، تصریح کرد: قدردانی وتکریم مردم از خدمات ۶ دهه ای حجت الاسلام اصغری نشان از موفق بودن عملکرد این روحانی آملی درخدمت به مردم وشهرش بوده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، آیت الله معلمی اضافه کرد: اگر هر فردی صادقانه وخالصانه درمسیر دین وانقلاب حرکت کند، خدا به او کرامت وعزت خواهد داد و این ارزش‌ها از دید مردم نیز پنهان نخواهد ماند.

1402/4/13

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :