کلاهبردار اینستاگرامی با وعده فروش آیفون ۱۱ در آمل دستگیر شد

رئیس پلیس فتا مازندران با اعلام این خبر گفت: فردی که با وعده فروش تلفن همراه آیفون ۱۱ درشبکه اجتماعی اینستاگرام از ۵۰ شهروند کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.
سرهنگ سامع خورشاد اظهار داشت: در پی مراجعه چندین نفر به پلیس فتا مازندران با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه‌های خود را مبنى بر کلاهبردارى از طریق شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام با آگهی جعلی فروش تلفن همراه آیفون ۱۱ عنوان کردند؛ در این خصوص موضوع به طور ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
به گزارش صبح آمل نیوز، وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیس مشخص شد، از افراد زیادی با شیوه و شگرد مشابه و دریافت مبلغ واریزی ارزانتر از قیمت بازار در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرامی کلاهبرداری شده است، افزود: ماموران پلیس فتا استان پس از اقدامات فنی و تخصصی متهمان این پروند‌ها را شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه با هماهنگی مرجع قضائی متهم را در شهرستان آمل دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتا مازندران گفت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شده با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به برداشت غیرمجاز ازحساب ۵۰ هموطنان کل کشور در پوشش شبکه‎های اجتماعی اینستاگرام اعتراف کرد.
سرهنگ خورشاد گفت: تعداد شکات هم درحال افزایش می‌باشد و مبالغ کلاهبرداری شده ازهموطنان تا این لحظه ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰ ریال بر آورد شده است

1402/4/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :