ساخت ۱۵ هزار مسکن برای دهک‌های یک تا چهار مازندران

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: برای ساخت ۱۵ هزار مسکن دهک‌های یک تا چهار استان با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) قرارداد بسته شد.
علی دیوسالار از انعقاد قرارداد با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) برای ساخت ۱۵ هزار مسکن برای دهک‌های یک تا چهار در استان خبر داد و افزود: این قرارداد که به‌زودی انجام می‌شود قرارگاه متعهد می‌شود برای افراد زیر پوشش کمیته امداد، بهزیستی و بخشی از مجموعه ایثارگران در روستا‌های استان ۱۵ هزار مسکن احداث کند.
وی افزود: با توجه به برنامه‌های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی و قانون جهش تولید مسکن مصوب ۱۴۰۰ و سایر قوانین موضوعه مرتبط، اداره کل راه و شهرسازی مازندران برنامه ریزی و مدیریت احداث ساخت ۱۵۵ هزار واحد مسکونی در شهر‌های استان در طول چهار سال مسئولیت دولت سیزدهم را با محوریت خانه دار کردن اقشار فاقد مسکن با تامین زمین و تسهیلات ساخت در دستور کار قرار داده است.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران ادامه داد: در این طرح که با اولویت قرار گرفتن اقشار نیازمند مورد حمایت کمیته امام خمینی (ره) و بهزیستی و همچنین خانوار‌های دارای بیش از سه فرزند در راستای قانون حمایت از جوانی جمعیت در حال اجراست با تولید ۱۵۵ هزار واحد مسکن تا افق ۱۴۰۴ در سطح استان بخش اعظم مشکل تامین مسکن مرتفع می‌شود.
دیوسالار تصریح کرد: در این راستا با پالایش ۱۲۳ هزار ثبت نام افراد در سامانه نهضت ملی مسکن ۲۱ هزار و ۲۲۹ نفر تائید نهایی شده است همچنین تامین زمین ۲۰۹ هکتار در شهر‌های مختلف و ۲۲۲ هکتار در قالب چهار شهرک مسکونی جدید انجام پذیرفته است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران؛ وی افزود: همگام با اطلاع‌رسانی گسترده به شهروندان ساکن در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و تعریف مشوق‌های شهرسازی و خدمات فنی مهندسی و تسهیلات بانکی تاکنون هزار و ۲۷ پرونده در قالب ۱۹۸ طرح در بافت‌های فرسوده با اعتبار ۳ هزار میلیارد ریال صورت گرفته است.

1402/4/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :