۲۱ هزار تن گوشت سفید تولید می‌شود

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: خرداد ماه امسال ۱۱ میلیون و ۳۷۵ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های گوشتی استان انجام شد.
محمدمهدی عباس زاده درباره تولید جوجه درجه یک کارخانجات جوجه کشی، مزارع مرغ مادر گوشتی، جوجه ریزی مزارع مرغ مادر و مرغ گوشتی استان در سامانه سماصط، اظهار کرد: در این مدت ۴۸ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۹۳۲ قطعه جوجه گوشتی در کارخانجات جوجه کشی و ۲۹ میلیون و ۵۱ هزار و ۷۶۱ قطعه جوجه گوشتی در مزارع مرغ مادر گوشتی استان تولید شد.
این مسئول با اشاره به جوجه ریزی ۱۱ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۴۹ قطعه ای در مزارع مرغ گوشتی و جوجه ریزی ۱۶۸ هزار و ۶۰ قطعه ای در مزارع مرغ مادر گوشتی استان در خرداد ماه امسال، افزود: پیش بینی می شود با این تعداد جوجه ریزی، ۲۰ هزار و ۹۴۲ تن گوشت سفید در استان تولید و به بازار مصرف عرضه شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی مازندران، وی افزود: ۷۱۶ هزار و ۲۸ قطعه از جوجه ریزی های انجام شده در خرداد ماه امسال از نژاد آپلاس، ۲ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۷۷۰ قطعه از نژاد آرین، ۷ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۵۱۱ قطعه از نژاد راس و ۵۲۱ هزار و ۷۴۰ قطعه از نژاد کاب بود.

1402/4/5

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :