لزوم حفظ اراضی کشاورزی به ویژه شالیزاری در استان مازندران


رئیس شورای اسلامی مازندران با تأکید بر لزوم حفظ اراضی کشاورزی به ویژه شالیزاری در استان گفت: با توجه به افزایش ویلاسازی و تغییر کاربری ها باید در راستای حفظ اراضی توجه ویژه ای شود.
باقر بهاری در نشست رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان مازندران در محل شهرداری بابل با بیان اینکه در سال‌های اخیر گسترش ویلاسازی و افزایش حجم سفر به مازندران موجب شده تا درآمد ویلاها به صورت چشمگیری افزایش یابد، اظهار کرد: در غرب استان برخی از ویلاها در وسعت کم درآمدی چند صدمیلیاردی دارند که به درآمد هکتارها شالیزار استان طعنه می‌زنند.
وی از ورود شورای اسلامی مازندران برای مطالعه آمایش سرزمینی استان خبر داد و افزود: با توجه به افزایش ویلاسازی و تغییر کاربری گسترده در استان، شورای اسلامی استان جهت مطالعه آمایش سرزمینی و اعلام وضعیت به دولت و مجلس شورای اسلامی پای کار خواهد آمد.
رئیس شورای اسلامی مازندران با اشاره به اینکه حفظ اراضی کشاورزی به ویژه شالیزاری و مطالعه عوامل کاهش مشکلات شالیکاران بسیار حائز اهمیت است، یادآورشد: با توجه به کاهش تولید برنج در دنیا ضرورت دارد جهت حفظ تولید برنج در داخل و افزایش تولید جهت خودکفایی اقدام شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، بهاری شمال کشور را دارای توانمندی جهت خودکفایی برنج کشور دانست و تصریح کرد: مشوق‌های حمایت از شالیکاران، افزایش طرح‌های ذخیره سازی آب کشاورزی برای کشت دوم و دیگر طرح‌ها می‌تواند ایران را در تولید برنج به خودکفایی و بعضاً به کشور صادر کننده برنج تبدیل خواهد کرد.

1402/4/5

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :