پرداخت ۹۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به معتادان رهایافته از اعتیاد

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اقدامات انجام شده در درمان معتادان گفت: ۹۳ میلیارد تومان تسهیلات تاکنون برای اشتغال‌زایی معتادان رهایافته از بند اعتیاد پرداخت شد.
فریبا بریمانی اظهار داشت: سازمان بهزیستی اولین دستگاهی بود که وارد حوزه مبارزه با اعتیاد شده و در این حوزه فعالیت می‌کند.
وی با بیان اینکه درمان اعتیاد کاری سخت و دشوار است، افزود: ممکن است فردی بارها درمان شود و باز به اعتیاد روی آورد از این‌رو سعی می‌کنیم برنامه‌های درمان اعتیاد را در راستای آگاه‌سازی و آموزش دنبال کنیم و تیم شورایی استان نیز از این رویکرد بسیار استقبال کردند.
مدیرکل بهزیستی مازندران با تاکید بر اینکه همیشه پیشگیری بر درمان اولویت دارد، تصریح کرد: در حوزه درمان 155 مرکز درمان اعتیاد در استان فعال است که شامل 58 مرکز سرپایی، 56 کمپ، یک مرکز ماده 16 برای معتادان متجاهر و یک مرکز درمان اعتیاد می‌شود.
بریمانی ادامه داد: در سال گذشته 29 هزار نفر در مراکز درمانی استان جهت ترک اعتیاد اقدام کردند.
وی با اعلام اینکه سهمیه مرکز ماده 16 استان برای درمان معتادان از 200 نفر به 300 نفر افزایش یافت،گفت: افرادی که اعتیاد دارند می‌توانند در این مرکز حمایت و درمان شوند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از تسنیم، مدیرکل بهزیستی مازندران افزود: در سال گذشته سهمیه تسهیلات در مازندران 5 درصد بود، اما با رایزنی‌های انجام شده توانستم این مقدار را به 20 درصد و رقمی بالغ بر 93 میلیارد تومان برسانیم.

1402/3/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :