گرانفروشی برنج ایرانی برای توجیه واردات! / قیمت واقعی برنج ایرانی اعلام نمی‌شود


نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به اینکه دست‌های پشت پرده کشاورزان را به زمین زده‌ است دلیل انباشت برنج ایرانی در انبار را واردات دانست و گفت: دلیل اصلی واردات برنج‌های خارجی نیز سود و نفعی است که برخی تجار و شرکت‌ها از جمله مافیای واردات برنج به جیب می‌زنند.
رضا حاجی‌پور ضمن اشاره به دلایل عدم خرید تضمینی و انباشته شدن برنج ایرانی در انبارها بیان کرد: در حال حاضر ۱۷ استان کشورمان قابلیت کشت برنج دارد. مسئولان مربوطه باید پاسخ بدهند با توجه به حجم تولید برنج چه دلیلی برای واردات برنج بی‌کیفیت وجود دارد؛ با کدام مجوزی وارد کشور و توزیع شده است.
وی با تأکید برضرورت حمایت از تولید داخلی گفت: انصاف داشته باشید و کمی به حمایت از تولید داخلی گام برداریم و تولید داخلی خود را این گونه از بین نبریم. کشاورزان با افزایش چندبرابری نهادها، کود، امکانات اولیه، هزینه کارگر و نشاءکار و … برنج اصیل ایرانی تولید می‌کنند اما اینگونه محصولشان از بین می‌رود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از اقتصاد ۱۰۰، وی با اشاره به دلیل انباشته شدن برنج ایرانی بیان کرد: مافیا با سود بالایی برنج وارداتی را توزیع می‌کنند. از سویی برنج ایرانی را با کمترین قیمت خریداری می‌کنند و به دلیل توزیع برنج وارداتی انباشت برنج ایرانی روز به روز در حال افزایش است.

1402/3/23

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :