امسال ۱۲۰ میلیارد تومان در سواحل مازندران هزینه می‌شود


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بابیان این که در بخش بودجه سواحل اقدامات و رایزنی‌های زیادی انجام شده است، گفت: تابستان امسال ۱۲۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های فرهنگی در سواحل مازندران هزینه خواهد شد. ‎
روح الله سلگی بر لزوم اجرای طرح‌های فرهنگی در سواحل دریای این استان تاکید کرد و گفت: تابستان امسال ۱۲۰ میلیارد تومان در این حوزه هزینه خواهد شد.
روح الله سلگی در جلسه کمیته فرهنگی ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌های مازندران با اشاره به عزم قاطع دولت برای ساماندهی سواحل، افزود: باتوجه به خدمات دهی ملی مازندران در عرصه گردشگری باید نگرش ملی به ظرفیت های این استان حاکم شود.
وی با اشاره به اینکه باوجود فرهنگ‌های مختلف و گردشگران متعدد در سواحل، برخی آسیب های اجتماعی نیز متوجه استان شده است، تصریح کرد: در بخش بودجه سواحل کوتاهی نکردیم و با نمایندگان مجلس در این زمینه رایزنی‌های زیادی انجام شده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به این‌که، در گذشته طرح‌های دریا در سواحل کوتاه مدت بوده است، گفت: تمام پلاژداران و صاحبان شهرک‌های خصوصی در سواحل باید مسئولیت اجرای طرح‌های فرهنگی و مدیریتی در حوزه استحفاظی خود را بپذیرند.
این مسئول از رایزنی استانداری با وزارت کشور برای تامین اعتبارات طرح‌های دریا خبر داد و افزود: با هماهنگی سازمان اجتماعی وزارت کشور ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار امسال برای ساماندهی سواحل دریا به مازندران اختصاص می‌یابد.

سلگی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۷ میلیارد تومان برای سواحل تخصیص یافته بود، ادامه داد: با پرداخت بدهی به موقع حقوق ناجیان، غریق در سواحل استان به شدت کاهش پیدا کرده است.
وی با اعلام این‌که، امسال مسئولیت نجات غریق با هلال احمر است، اضافه کرد: نشست با ناجیان غریق و فرمانداران به‌زودی در غرب استان برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی هنری سپاه کربلا نیز از آمادگی ۲۵ گروه جهادی فرهنگی برای اجرای برنامه در سواحل و تفرجگاه‌های استان در سال جاری خبر داد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سعید آهنگر بر لزوم تقویت تعامل در اجرای بهتر طرح‌های فرهنگی در سواحل تاکید کرد.

1402/3/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :