۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار مشاغل خرد در مازندران ابلاغ شد


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از ابلاغ ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه مشاغل خرد و خانگی در استان خبر داد.
علی باقری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری ساری گفت: ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای مشاغل خانگی به استان ابلاغ شده است و شاهد رشد بیش از ۱۷۰۰ درصدی اعتبارات مشاغل خانگی در دولت سیزدهم هستیم.
وی افزود: مردم و هم استانی‌های شریفی داریم و انتظار داریم در گره گشایی از مشکلات مردم در بخش اشتغال زنجیره وار وارد عمل شده تا مشکلات برطرف شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: امسال سال اشتغال و تعاون است و با توجه به اینکه استان مازندران در جذب منابع اعتباری رتبه دوم کشور را کسب کرد باید طرح‌هایی به سمت جذب اعتبارات سوق یابد که در راستای اشتغال خانوارها و فارغ التحصیلان بیکار باشد.
وی از فعال شدن سامانه جست و جوی شغل خبر داد و افزود: جامعه بیکار، کارجو و کارفرما در این بخش وارد شدند تا با مهارت آموزی توسط فنی و حرفه‌ای مشکلات آموزش و مهارت هم برطرف شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: در بخش مشاغل خرد و خانگی ۱۱۰ میلیارد تومان ابلاغ اعتبارات در استان است و بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در این بخش با جدیت پای کار باشند.

وی با تأکید بر اینکه در سال ۱۳۹۹ تنها شش میلیارد تومان در حوزه مشاغل خانگی اعتبار داشتیم، خاطرنشان کرد: شاهد رشد بیش از هزار و ۷۰۰ درصدی ابلاغ اعتبارات مشاغل خانگی به استان مازندران در دولت سیزدهم هستیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، این مسئول با اعلام اینکه دهیاران با شناسایی ظرفیت‌ها در بخش تعاونی کشاورزی و گیاهان دارویی ورود کنند، افزود: شناسایی افراد فاقد مسکن در بخش کارگری در استان انجام شد و در کارخانجات هم در قالب تعاونی مسکن انجام می‌شود.

1402/3/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :