آقای رئیسی؛ انبارها پر از برنج ایرانی است و فروشگاه‌ها مملو از برنج خارجی

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از حجم واردات بی رویه برنج به کشور گفت:تولید بالایی از برنج سال گذشته در انبارهای مازندران است و رئیس جمهور با ورود وزارتخانه ها مسئله خرید برنج های انبار شده را دنبال کند.
رضا حاجی‌پور درباره برنج‌های تولیدشده و فروش‌نرفته کشاورزان مازندرانی گفت: دغدغه مهم و با اهمیت مردم مازندران بحث برنجی است که در شالیکوبی باقی مانده است و غیر از ورود آقای رئیس جمهور در زمینه خرید و فروش برنج، راه حلی ندارد و اتفاقی نخواهد افتاد.
وی خطاب به رئیس جمهور با انتقاد از حجم واردات برنج افزود: آقای رئیس جمهور، برنج براساس منویات مقام معظم رهبری یک محصول داخلی است یک تولید داخلی است اما رفتید یک میلیون و 500 هزار تن برنج به کشور وارد کردید اما طبق آماری که ارائه کردید می‌گویید 350 هزار تن وارد شده است.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 35 روز دیگر زمان برداشت برنج است و براساس سوابق سال‌های گذشته در فصل گرما چون برنج‌ها مرغوب است و هیچ مواد سمی به آن اضافه نشد، به سرعت شته می‌زند و باعث می شود برنج از بین برود. این مشکل فقط به دست رئیس جمهور حل می‌شود. آقای رئیس جمهور باید دولتمردان و وزارتخانه‌های مختلف را پای کار بیاورد در غیر اینصورت مشکلی حل نمی‌شود.
حاجی پور خاطرنشان کرد: نمی‌‌دانم چگونه می‌توانید و می‌خواهید از کشاورزان حمایت کنید که این مقدار برنج را وارد کردید؟ این حجم از برنج چطور وارد شده که الان کارخانه‌های شالیکوبی پر از برنج است و سوپرمارکت‌ها پر از برنج خارجی است. چه کسی در حال مدیریت است؟
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از تسنیم، وی افزود: سرپرست وزارت جهاد کشاورزی جلساتی را گذاشته مبنی بر اینکه مثلاً از طریق شرکت‌ها این برنج‌ها خریداری شود. شرکت‌ها چه دلسوزی‌ای برای کشاورزان دارند؟ جز این است که دولت باید دلسوز کشاورزان باشد؟ در تمام دنیا دولت‌ها برنج تولید داخل را از کشاورزان می‌خرند و بر اساس سطح درآمد مردم توزیع می‌کند. شما هم بیاید همین کار را بکنید. تمام کارخانه‌های ما پر از برنج ایرانی است.

1402/3/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :