زمین‌های معطل مانده شهرک‌های صنعتی مازندران از سرمایه‌گذار نماها پس گرفته می‌شود


معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران با تاکید بر اینکه واگذاری اراضی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان باید منتهی به ساخت و فعالیت اقتصادی و تولیدی شود از پس گیری اراضی راکد و معطل مانده از سرمایه گذار نماها خبر داد.
‌حسن خیریانپور در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی تعدادی از شهرک های صنعتی مازندران افزود:‌ افرادی که به عنوان سرمایه گذار اجرای طرح های صنعتی و تولیدی زمین دریافت کردند اگر تاکنون اقدامی در این زمینه انجام ندادند و قرارداد آنها فسخ می شود.
وی ادامه داد:‌ این روند بازپس گیری زمین از سرمایه گذارانی که برای اجرای طرح به نوعی بدعهدی کردند در تمامی بخش های سرمایه گذاری و تمامی شهرستان ها اعمال خواهد شد و این رویه یکی از سیاست های کلی در استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری مازندران با اشاره به مشکلات خاص و ویژه در این استان برای اجرای طرح های صنعتی و تولیدی اشاره و خاطرنشان کرد:‌ در حالیکه علاقمندان پُرشماری برای سرمایه گذاری در این استان اعلام آمادگی کردند اما بدلیل کمبود زمین در بخش های نتوانستیم به این رغبت و میل آنها برای اجرای طرح ها پاسخ مثبتی بدهیم.
خیریانپور گفت: پارسال با تشکیل کمیته ای برای فسخ قرارداد زمین هایی که به سرمایه گذاری منتج نشده است، ‌موضوع اجرای تعهد و انجام کار از سوی این سرمایه گذاران مورد بررسی قرار گرفته است و مواردی که منتج به کار نشده است مورد بررسی قرار گرفته است
وی افزود:‌ بر این اساس لذا زمین های واگذار شده باید منتهی به ساخت و ساز و واحدهای تولیدی صنعتی شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری مازندران ادامه داد :‌ متاسفانه در این روند واگذاری زمین ها شاهد بودیم که برخی از صاحبان سرمایه پس از اخذ زمین ها مبادرت به خرید و فروش کردند که پس از آزادسازی و فسخ قرارداد، به متقاضیان واگذار شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، خیریانپور اظهار امیدواری کرد که اکنون و در شرایط جنگ اقتصادی باید با همان نگاه جهادی در زمینه اقتصاد مقاومتی، مهار تورم و رشد تولید از همه ظرفیت هایی که داریم برای آبادانی استان و کشورمان حداکثر استفاده را ببریم.

1402/3/5

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :