تشکیل ۲۱۴ فقره پرونده حمل غیر مجاز چوب در مازندران


۲۱۴ فقره پرونده حمل غیر مجاز چوب در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال در حوزه اداره کل منابع طبیعی منطقه ساری تشکیل شد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ساری گفت: ۲۱۴ فقره پرونده حمل غیر مجاز چوب آلات در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال در این منطقه تشکیل شد که منجر به دستگیری ۲۰۶ نفر و توقیف ۱۷۱ دستگاه خودرو حامل چوب آلات و کشف ۵۹ متر مکعب از چوب آلات و ۲۵۴ استر هیزم گردیده است.
سرهنگ ذکریایی افزود: در راستای مبارزه با زمین خواری ۱۲۵ فقره پرونده تشکیل شد که منجر به آزادسازی ۲۶ هکتار از اراضی ملی جنگلی و مرتعی شد.
وی با اشاره به نزدیکی فصل چرای دام در مراتع ییلاقی، گفت: ۱۶ فقره پرونده چرا غیرمجاز دام در این مدت برای ۱۸۲۷ واحد دامی تشکیل شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران در خصوص ورود دام قبل از موعد فصل چرا هشدار داد و افزود: کوچ زودهنگام به مراتع قبل از زمان مقرر به مراتع از سوی اداره کل منابع طبیعی ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر قانون با دامداران خاطی برخورد خواهد شد و عدم رعایت قانون تکرار تخلف توسط دامداران مطابق شیوه نامه فنی اجرایی بهره برداری از مراتع کشور پروانه چرای دام دامداران و طبق ابطال خواهد شد

1402/3/1

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :