بیش از یک‌هزار معتاد بهبود یافته در مازندران دارای شغل شدند


مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: پارسال یکهزار و ۱۰۲ نفر از معتادان بهبود یافته در این استان با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، از شغل ثابت و پایدار برخوردار شدند.
فریبا بریمانی در جلسه هماهنگی توانمندسازی و اشتغال معتادان بهبود یافته استان با بیان اینکه بهزیستی مازندران از استان های پیش تاز در حوزه اشتغال معتادان بهبود یافته است، افزود: از مجموع اشتغال ایجاد شده، ۶۸۳ نفر از معتادان بهبود یافته در مناطق شهری و بقیه نیز در مناطق روستایی دارای شغل شدند.
وی اظهار داشت:همچنین در سال گذشته به ۹۷۴ نفر از معتادان بهبود یافته، ۹۵ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی از محل بند ب تبصره ۱۶ پرداخت شد.
مدیرکل بهزیستی مازندران بیان کرد: با توجه به نوع علاقمندی این افراد یا بسته به حرفه ای که در آن مهارت داشتند، آموزش ها لازم را فرا گرفتند و پس از دریافت مجوزهای لازم، در مشاغل متنوع فعالیت خود را آغاز کردند.
بریمانی تصریح کرد: در سال گذشته به ۲۵۷ نفر از معتادان بهبود یافته، ۷۳۹ میلیون تومان در قالب حق بیمه خویش فرمایی توسط بهزیستی مازندران پرداخت شد که این امر می تواند باعث پایداری شغل در بین این افراد باشد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، وی با اشاره به مشوق های در نظر گرفته شده کارفرمایانی که معتادان بهبود یافته را بکار گیری کنند، گفت: بهزیستی مازندران پارسال، ۵۸۰ میلیون تومان بعنوان حق بیمه معتادین بهبود یافته به کارفرمایان پرداخت کرد.

بریمانی، آموزش فنی و حرفه ای رایگان تعدادی از فنون و رشته های شغلی جهت مهارت افزایی و پرداخت حق بیمه بهبود یافتگان را از امتیازات برای توانمندسازی این افراد دانست و افزود: کارفرمایانی که معتادان بهبود یافته را بکار گیری کنند، بهزیستی مازندران بمدت پنج سال حق بیمه این افراد را پرداخت می کند.
وی در ارتباط با اشتغال و توانمندسازی معتادان بهبود یافته، گفت: در سال گذشته برش اشتغال در مازندران چهار هزار و ۷۰۰ شغل بود که طبق پیش بینی سازمان بهزیستی کشور، پنج درصد آن شامل معتادان بهبود یافته بود که بهزیستی مازندران توانست ۲۰ درصد آنرا محقق کند.

1402/3/1

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :