مازندران مرکز برپایی اجلاس‌های بین المللی دیپلماتیک شود


استاندار مازندران گفت: مازندران توانایی تبدیل شدن به مرکز اصلی برپایی اجلاس ها و رویدادهای بین المللی دیپلماتیک را داراست.
سید محمود حسینی پور در دیدار با وزیر امور خارجه به تشریح ظرفیت‌های ویژه استان و نقش ملی استان در گذرگاه‌های ویژه تاریخی پرداخت و گفت: تولیدات استان مازندران منحصربه‌فرد است.
وی ضمن ارائه اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه دیپلماسی اقتصادی طی دو سال گذشته در استان از وزیر امور خارجه خواست که نقش ویژه خود را برای هماهنگی و تسهیل رفت و آمدهای دیپلماتیک و اعزام هیأت‌های تجاری به مازندران و کشورهای هدف را ایفا کند.
استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان و برخورداری از ۳ فرودگاه مهم و قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال – جنوب گفت: مازندران می‌تواند نقش ویژه‌ای در توسعه دیپلماسی اقتصادی و تحقق اهداف دولت سیزدهم داشته باشد.
حسینی پور پیشنهاد داد که مازندران توانایی تبدیل شدن به مرکز اصلی برگزاری اجلاس ها و سمینارها و رویدادهای بین المللی را دارد زیرا زیرساخت‌های فنی و قابلیت‌های، زیرساخت‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی در استان وجود دارد.
وی همچینن به ارائه طرح ویژه دیپلماسی آموزشی پرداخت و از وزیر امور خارجه خواست تا از ظرفیت موجود برای اجرای این طرح بهره گیری شود.
امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه نیز وعده داد تا در آینده اجلاس‌های مهم و سمینارهای بین المللی در استان مازندران برپا شود و این مسئله زمینه ساز و سبب تقویت وزن سیاسی و اقتصادی استان در تصمیم‌گیری‌های ملی می‌شود.
وزیر امور خارجه همچنین برای رفع موانع فراروی صادرات محصولات استان وعده داد و درباره طرح دیپلماسی آموزشی به دستیار ویژه خود برای پیگیری و تحقق و اجرای دیپلماسی آموزشی ارائه شده از سوی استاندار دستور داد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وزیر امور خارجه در آستانه برپایی سمینار بین المللی مشترک استانداران کشور و سفرای کشورهای خارجی پیشنهاداتی برای حضور مؤثرتر مازندران و معرفی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل برای توسعه دیپلماسی اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی مطرح کرد.

1402/2/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :