محوری‌ترین زنجیره ارزش در مازندران کشاورزی است

استاندار مازندران گفت: محوری ترین زنجیره ارزش در استان تولیدات کشاورزی در حوزه های مختلفی باغی، زراعی، شیلاتی و پروتئینی است.
سیدمحمود حسینی‌پور در دیدار با معاون وزیر امور خارجه در تهران افزود: مازندران به لحاظ موقعیت جغرافیایی از جمله استان هایی است که در مسیر کریدور شمال جنوب قرار دارد و این یک فرصت بسیار بزرگ برای ایران اسلامی است برای برقراری ارتباط با کشورهای cis و کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران، با موقعیت سه بندر امیرآباد، فریدونکنار و نوشهر می تواند تا ارزش ۱۰ میلیون تن کالا را در کریدور شمال جنوب انتقال دهد.
وی خاطر نشان کرد: این استان در حال حاضر با ظرفیت های موجود چهار فرودگاه دارد که سه فرودگاه آن فعال است که از این تعداد ۲ فرودگاه دارای مجوز بین المللی است و یک فردوگاه نیز در حال اخذ مجوز است که این ظرفیت ها می تواند در مسیر ترانزیت و تجارت کالا فعال شود.
حسینی پور اضافه کرد: یکی از محوری ترین زنجیره ارزش در مازندران کشاورزی است و مازندران با تولید ۱۴ محصول استراتژیک و مهم مقام نخست در تولید محصولات کشاورزی کشور را در اختیار دارد که ارزش زنجیره هر کدام از آنها می تواند اشتغال ایجاد کند.
مقام عالی دولت در مازندران ادامه داد: به طور شاخص برنج مازندران یکی از برند ترین محصولاتی است که در طول سال ها نیاز داخلی کشور را تامین می کند و هم اکنون از برنج نه تنها بعنوان محصول سبد سفره غذایی بلکه از آن در طول سال های اخیر با مک مراکز دانش بنیاین از طریق صنایع تبدیلی ۱۱ مدل محصولات جدید احصا می شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، وی تصریح کرد: پیش بینی می شود این میزان تا ۲۰ قلم افزایش یابد و مجوز صادرات برنج اخذ شد و تعرفه های گمرکی آن هم به صفر رسید که نقش موثری در اقتصاد کشور ایفا می کند.

1402/2/26

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :