70 هزار تن برنج در آمل دپو شده است/ چرا دولت نسبت به خرید برنج اقدامی نمی‌کند؟


نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه حدود ۵۰۰ هزار تن برنج کارخانه‌های شالی کوبی شمال انبار شده و این آمار در آمل فقط ۷۰ هزار تن است، گفت: ماه آینده فصل برداشت محصول جدید است و این انبارها برای رسیدن محصول جدید باید خالی شوند، چرا دولت نسبت به خرید برنج اقدامی نمی‌کند؟
رضا حاجی پور با اشاره به تولید برنج توسط شالی‌کاران استان‌های شمالی، اظهار داشت: متأسفانه برنج کشاورزان که از خرداد و تیرماه سال گذشته برداشت شده همچنان در انبارها مانده و ماه آینده فصل برداشت برنج محصول جدید نیز فرا می‌رسد.
وی تصریح کرد: در چنین شرایطی دولت باید اقدام به خرید تضمینی برنج کند، این برنج با کیفیت که با هزینه و زحمتی بسیاری تولید شده، اگر بیش از این در انبارها بماند، دچار آفت می‌‎ شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در سالی که مقام معظم رهبری آن را به نام رونق تولید نامگذاری کرده، باید از این تولید ملی حمایت شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عضو مجمع نمایندگان استان مازندران اضافه کرد: در حال حاضر حدود 500 هزار تن برنج در استان‌های شمالی انبار شده و فقط در آمل 70 هزار تن برنج دپو شده است.دولت باید برنج را از کشاورزان خریداری و بر اساس سطح درآمدی مردم توزیع کند، این اقدامی است که در همه کشورها تولیدکننده صورت می‌گیرد.

1402/2/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :