جرایم سنگین برای واحدهای آلاینده محیط زیستی

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه جرایم سنگین زیست محیطی برای صنایع آلاینده محیط زیست در مازندران اختصاص می یابد، به لزوم ورود صندوق ملی محیط زیست برای کاهش آلایندگی و ایجاد تصفیه خانه در کارخانجات اشاره کرد.
عطاالله کاویان در بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان، اظهار کرد: سیستم های تصفیه در واحدهای صنعتی برای حفاظت محیط زیست و کاهش آلایندگی بسیار مهم و اثرگذار است.
وی با اشاره به اینکه برخی واحدهای صنعتی در داخل شهرک های صنعتی قرار دارند، افزود: تمام واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی موظف هستند یک سیستم پیش تصفیه داشته باشند و مجموعه پساب خود را به حدی از استاندارد برسانند که در تصفیه خانه مرکزی به استاندارد نهایی برسد تا مورد استفاده اراضی کشاورزی یا مجموعه ای از منابع آبی قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام اینکه حفاظت از محیط زیست وظیفه همه آحاد مردم است، افزود: این نهاد یک دستگاه حاکمیتی نظارتی است و مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست برای نخستین بار به مازندران سفر داشت و از واحدهای صنعتی مهم در استان که آلودگی زیست محیطی دارند بازدید کرد.
کاویان تصریح کرد: امید داریم اعتبارات لازم از محل صندوق ملی محیط زیست برای واحدهای صنعتی اختصاص یابد تا تصفیه خانه های فاضلاب در مازندران بهبود بخشد.
وی با اعلام اینکه صندوق ملی محیط زیست حامی ارزشمند برای کاهش آلودگی زیست محیطی است، یادآور شد: کمیته ای در کنار صندوق ملی حفاظت محیط زیست باعث شده تا صنایع و کارخانجات ملزم به رعایت الزامات زیست محطیط باشند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه صنایع امروزه اصلی این نهاد در مازندران هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به پرداخت جرائم زیست محیطی صنایع در طول سال، این صندوق می‌تواند با پرداخت تسهیلات کمک حال باشد.
به گزارش خبرگزاری صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، کاویان گفت: در سفر مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست کشور به مازندران تصفیه فاضلاب‌ها و بازچرخانی پساب‌ها بررسی و لحاظ می شود.

1402/2/23

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :