تلاش برای احیای ۳۲ واحد تولیدی ورشکسته در مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: ۳۲ واحد تولیدی دارای حکم ورشکستگی تحت نظارت اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری کل فعالیت می کنند و برای احیای آن تلاش می شود.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه در خصوص عفو محکومین در سال گذشته، به فرمایشات امیر المومنین حضرت علی (ع) خطاب به مالک اشتر اشاره کرد و افزود: یکی از وظایف مهم حاکمان جوامع لطف و محبت به مردم است که یکی از مصادیق محبت، لطف و تفضل حاکم به مردم، در قالب عفو سال گذشته تجلی می‌یابد.
وی تصریح کرد: عفو محکومین در بهمن ماه سال گذشته اثرات بسیار خوبی هم در داخل کشور و هم جوامع بین الملل در پی داشت و عشق و ارادت مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی را دو چندان نمود.
این مقام قضائی خاطرنشان کرد: دادگستری استان در تلاش است تا در راستای برنامه‌های ابلاغی قوه قضائیه، نهایت بهره مندی را در مناسبت‌های مختلف در جهت کمک و مساعدت به واجدین شرایط عفو داشته باشد.
رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین با اشاره به عملکرد سال ۱۴۰۱ دادگستری مازندران در خصوص اعمال ماده ۴۷۷ قانون آینی دادرسی کیفری، اظهار داشت: موجودی پرونده‌های دادگستری استان در حوزه ماده ۴۷۷، یکهزار و ۸۴۵ پرونده بود که طی سال گذشته سه هزار و ۶۴۸ فقره پرونده نیز به این تعداد افزوده شد و در مقابل به چهار هزار و ۷۸۴ پرونده این حوزه در سال گذشته رسیدگی و مختومه شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه با بیان اینکه درحال حاضر ۳۲ واحد تولیدی دارای حکم ورشکستگی تحت نظارت اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری کل استان مازندران در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری کل استان مازندران، تلاش می‌کند در جهت رشد تولید و ایجاد اشتغال ضمن پرداخت بدهی بستانکاران، شرکت‌های تولیدی دارای حکم ورشکستگی را به اشخاص در جهت تولید واگذار کرده و از سوی دیگر در مدت تصفیه امر ورشکستگی نیز برای احیای مجدد شرکت‌های تولیدی اقدام می‌کند.

1402/2/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :