کاهش سطح عرصه‌های زراعی و باغی خط قرمز است


معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران گفت: مدیریت نظام مسائل و رفع چالش‌های عمده مازندران ماموریت اساسی فرمانداران استان است.
روح الله سلگی در نشست فرمانداران غرب استان افزود: ارتقای سطح مدیریت برای تأمین نیازهای نو به نوی جامعه باید در دستور کار فرمانداران قرار گیرد.
وی با اشاره به لزوم تغییر مدیران ناکارآمد در استان برای همسویی با سیاست‌های دولت سیزدهم فرمانداران را مسئول تغییر ات مدیریتی در شهرستان‌ها دانست وافزود: تغییر مدیران باید در راستای حل مشکلات مردم اجرایی شود.
این مسئول اظهار کرد: پیری جمعیت و کاهش موالید، پسماند، تغییر و تبدیل عرصه‌های زراعی، عدم ایمنی و توسعه نیافتگی راه‌ها، اشتغال و سرمایه گذاری در اجرای طرح‌های زیرساختی حوزه گردشگری و کشاورزی و نیز عدم بهره برداری بهینه از مزیت‌های اقتصادی مهم‌ترین مشکلات پایه‌ای مازندران به شمار می‌رود.
معاون استاندار مازندران با اشاره به فرهنگ کهن دیار علویان لزوم احیای سنت‌های تاریخی و فرهنگی در این استان را حیاتی دانست وافرود: جلوگیری از گسست نسلی با توجه به آئین‌های فرهنگ بومی و اسلامی مأموریت کلیدی فرمانداران در حوزه‌های مأموریت قلمداد می‌شود.
سلگی با اظهار نگرانی از آمار بالای طلاق در مازندران که رتبه سوم را در کشور دارد، افزود: تحکیم بنیان خانواده و تقویت فرهنگ اصیل مازنی نیازمند جدیت و اهتمام دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی است.
وی همچنین به مسئله تغییر کاربری و تبدیل بی رویه اراضی در غرب مازندران اشاره و تصریح کرد: کاهش سطح عرصه‌های زراعی و باغی به علت تهدید حیات کشاورزی و هویت مازندران خط قرمز است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، معاون استاندار مازندران ادامه داد: فرمانداران باید با نظارت جدی بر کار دهیاران و بخشداران از دامنه ساخت و سازهای غیر مجاز در مازندران بویژه در غرب استان جلوگیری کنند.

1402/2/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :