شناسایی ۱۴۹ مکان بازار در مازندران

مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران، از شناسایی ۱۴۹ مکان بازار در ۱۵ شهرستان استان خبر داد.
دکتر رمضان مهدیزاده در جلسه مصوبات کارگروه اشتغال استانداری که به دبیری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این اداره کل برگزار شد، گفت: پیگیری مصوبه بند 17 کارگروه اشتغال استانداری درخصوص شناسایی و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد در حوزه اشتغال زنان، تدوین بانک اطلاعاتی بهنگام از زنان سرپرست خانوار و ارتباط جامعه هدف به نهادهای مرتبط و ایجاد مرکز توسعه و تسهیلگری پایدارسازی شاغل خرد و خانگی و ساخت سامانه مکان بازارها جهت اشتغال، بانک اطلاعات جامع مشاغل خانگی استان و برنامه‌های پایدار سازی مشاغل خرد و خانگی، بر عهده اداره کل امور بانوان استانداری و جهاد دانشگاهی مازندران سپرده شد.
وی افزود: با درایتی که از سوی اداره کل بانوان و امور خانواده استانداری انجام شد اعتباری برای اجرای ساخت سامانه مکان‌بازار استان، تخصیص پیدا کرد.
مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران تصریح کرد: جهاد دانشگاهی برای اجرای پایدارسازی مشاغل خردخانگی از آبان ماه 1401 ورود پیدا کرده و تا کنون 149 مکان بازار شناسایی شد که 56 مکان روستایی و 92 مکان شهری است.
مهدی‌زاده با بیان اینکه تا کنون در حوزه پایدارسازی مشاغل خرد و خانگی در حوزه پوشاک اقداماتی رویدادی انجام دادیم، ادامه داد: در خرداد امسال نمایشگاه مشاغل پوشاک را داریم و در این جشنواره به همه نهادها دستگاه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود تا بتوانیم با دعوت از 70 پیشران پوشاک مشاغل نمایشگاه بسیار خوبی را در آمل برگزار کنیم.
وی افزود: از 22 فرمانداری که قرار بود آمار مکان بازار شهرستان خود را به جهاد دانشگاهی ارسال کنند بر اساس فرمت 15 فرمانداری به این دستور استاندار پاسخ دادند ولی هفت فرمانداری هنوز پاسخی ندادند.
مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران گفت: مطالعه درخصوص مکان بازار جدید و راه‌اندازی سامانه برای معرفی مکان بازار جدید ادامه دارد و تلاش داریم تا این اطلاعات قابلیت بروز شدن داشته باشد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، مهدی زاده درخصوص نیازسنجی آموزشی شرکت‌های صنعتی استان مازنذران، گفت: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد در مرکز افکارسنجی این نهاد گامی موثر در این باره بردارد.

1402/2/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :