جابه‌جایی بیش از ۲۵۰ هزار نفر مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی مازندران

در یک ماهه اول سال جاری صورت گرفت؛
جابه‌جایی بیش از ۲۵۰ هزار نفر مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی مازندران
رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از جابجایی ۲۵۳ هزار و ۸۳۹ نفر مسافر در استان از ابتدای سال تا پایان فروردین ماه سال جاری خبر داد و گفت: این میزان که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با تعداد ۲۹۷ هزار و۶۰۷ نفرمسافر حدود (۱۴درصد) کاهش داشته است و عمده دلیل کاهش مسافران در فروردین ماه سال جاری بدلیل همزمانی ایام نوروز با ماه مبارک رمضان بوده است.
عیسی خادمی اظهار داشت: جابجایی ۲۵۳هزار و ۸۳۹ نفر مسافر در قالب ۵۵ هزار و ۳۵۷ سفر انجام شده است و از این تعداد مسافر؛ تعداد۵۷ هزار و ۳۶۵ نفر با وسیله نقلیه اتوبوس و ۲۹ هزار۱۷۱ نفر با مینی بوس و ۱۳۳ هزار نفر نیز از طریق ناوگان سواری جابجا شده اند .
وی افزود: فعالیت غیر مجاز سایت ها و اپلیکیشن های اینترنتی درون شهری مانند اسنپ و تبسی و… در بخش حمل و نقل بین شهری موجب بروز مشکلاتی برای هموطنان شده است، توصیه می‌گردد از ناوگان حمل و نقل عمومی که دارای مزیتهای فراوانی همچون امنیت سفر، رانندگان حرفه ای، ناوگان دارای شناسنامه و کارت هوشمند، ایمنی سفر و رانندگان حرفه ای و… هستند برای جلوگیری از هرگونه مشکل استفاده نمایند .
رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ضمن اعلام این مطلب بر ضرورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در جابجایی مسافر تاکید کرد و افزود: سیاست این اداره کل، حمل ایمن مسافران است و در این راستا نظارت مضاعفی بر نحوه عملکرد شرکت ها و ناوگان عمومی انجام می شود .
خادمی در ادامه خاطر نشان ساخت: در سیستم حمل‌ونقل زمینی، شرکت‌های مسافربری، رانندگان اتوبوس و خدمه سفر در قبال مسافران خود مسئولیت‌هایی دارند و موظف به رعایت قوانین حمل و نقل هستند .
رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اظهار داشت: در مازندران۲۱۰ شرکت حمل و نقلی در بخش مسافر فعالیت دارند .
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، خادمی در پایان افزود: مسافران می‌توانند هرگونه انتقاد و شکایت خود را از پایانه‌های مسافربری و یا رانندگان حوزه حمل و نقل مسافربین شهری از طریق سامانه ۱۴۱ به این اداره کل اطلاع دهند تا مورد پیگیری قرار گیرد و درصورت لزوم درکمیسیون‌های مربوط به تخلف شرکت، رانندگان یا مالک وسیله نقلیه رسیدگی گردد .

1402/2/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :